Fényalkotók a művészetek házában
2010. július 27. kedd 08:55
A fényművészet gondolata több mint 50 éve vetődött fel. A mára nemzetközi mozgalommá terebélyesedett művészeti ágat Moholy-Nagy László fotográfus, festő, ipari formatervező, a Bauhaus iskola kiemelkedő tanára indította útjára.
A társaság névadója, Kepes György festő, tervező, képzőművészeti író (1922-2001) szintén Moholy-Nagy hívására ment Berlinbe, ahol megismerkedett a Bauhaus eszméivel és a fényművészettel. 1937-ben Chicago-ba költözött, ahol Moholy Nagy Tervező Intézetének Fény-Szín részlegét vezette, majd 1946-ban a vizuális tervezés professzora lett a Cambridge-i MIT (Massachusetts Institute of Technology) Építőművészeti és Tervezői karán. Itt hozta létre e képzőművészeti ág alapintézetét. Ez az intézet máig a fényművészeti törekvések világközpontjának számít.
Kepes György munkásságának emlékére a Nemzetközi Kepes Társaság kétévente rendez szimpóziumot, ahol a fénnyel foglalkozó tudósok és képzőművészek mutatják be eredményeiket, alkotásaikat.
A szimpóziumot mindig más városban rendezik, 2010-ben Pécs, Európa Kulturális Fővárosa ad otthont a rendezvénynek. A VIII. Fény Szimpóziumra több mint 12 országból jönnek előadók. Az előadások nyitottak.
A konferencia előestéjén egy különleges kiállítás nyílik a Művészetek és Irodalom Házában, amelyen hazai és külföldi fényművészek alkotásai tekinthetők meg.
Kiállításmegnyitó: július 28. szerda, 18 óra
Konferencia: július 29-31.
A konferencia programja, valamint a kiállítók névsora a www.pmh.hu oldalon olvasható.
EQM – Pécs PMH
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Már több mint félmillióan küldték...
- Megdőlt egy szakállas országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Petri György nevét viseli a megújult...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...