Pszichoaktív anyaggal kereskedett egy nő Pécsett, bukta a mutatványt
2017. december 30. szombat 11:33

A rendőrök házkutatást tartottak 2017. április 26-án a délutáni órákban egy pécsi családi házban, mert felmerült a gyanúja annak, hogy az ott lakó férfi és nő kábítószerrel kereskedik. A házkutatás során a rendőrök egy növényi morzsalékot tartalmazó kisméretű ládát, egy henger alakú növényi származékot tartalmazó növényőrlőt, valamint több papírdarabot foglaltak le, amelyeken nevek, összegek és telefonszámok szerepeltek.
Az ügyben a házban lakó férfin és nőn kívül további öt férfit is elfogtak a ház közelében, akik közül kettőnél a ruházatuk átvizsgálása során alufóliába csomagolt kábítószergyanús anyagot találtak. A velük szemben alkalmazott vizeletminta-vétel egy kivételével THC-ra pozitív értéket mutatott.
Az igazságügyi vegyészszakértő szakvéleményében megállapította, hogy a két férfitól lefoglalt csomagok új pszichoaktív anyagok voltak, valamint a házban lefoglalt növényőrlőn, illetve faládán kannabisz és THC anyagmaradványok voltak.
A 28 éves pécsi nő ellen kereskedéssel elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntett és kábítószer birtoklása vétség elkövetése miatt, míg a hat férfi ellen kábítószer birtoklása vétség elkövetése miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság. A nyomozást a napokban lezárták, és az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldték az ügyészségnek.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédia történt Baranyában: autóval...
- Hatalmas, letört faágat távolítottak...
- Kommandósok csaptak le az illegális...
- Elkészült az elemzés, kiderült,...
- Aknába zuhant férfi életét mentették...
- Amikor még a pécsi belvárosban is...
- Itt a razzia mérlege: több tízezer...
- Így élnek a "leghűségesebb nép", a...
- A pécsi főpályaudvaron és a...
- Irány Beremend! Fenyő Miklós élő...