Mozgósítási kampányra készül az MSZP, mondta Mesterházy Pécsett

2013. december 19. csütörtök 16:43

Az új választójogi törvény mozgósítási kampányra készteti az MSZP-t - mondta Mesterházy Attila, a szocialisták elnöke egy pécsi sajtótájékoztatón. A politikus szerint megvan az a tömeg, amely kormányváltást akar, ezért minden demokratikus ellenzéki párt számára az a legnagyobb kihívás, hogy hogyan tudja a szavazófülkéig elhívni a választókat.

A változáshoz a pécsiekre is szükség van címet viselő, Tóth Bertalan és Szakács László országgyűlési képviselőjelöltekkel együtt tartott sajtótájékoztatón Mesterházy Attila kijelentette: az MSZP úgy tekint a választásra, mint egy erős logisztikai, mozgósítási versenyre.


"Számunkra a tartalmi kérdéseken túl az a nagyon fontos, hogyan tudjuk elmondani az embereknek programunkat, hogyan tudunk motivációt adni nekik, hogy részt vegyenek a választáson" - fogalmazott a pártelnök.

Mesterházy Attila az MSZP fő választási üzeneteivel kapcsolatban hangsúlyozta: baloldali szociáldemokrata értékrendet képviselnek, ami azt jelent: kormányra kerülésük esetén azoknak a családoknak adnának többet, amelyek nehéz anyagi helyzetben vannak.

Példaként felhozta: ha arról kell dönteni, hogy futballra és stadionépítésekre költsenek több százmilliárd forintot vagy szüntessék meg a kórházi várólistákat és biztosítsák ingyenesen a gyógyszereket a hat éven aluli gyermekeknek, az utóbbi intézkedéseket választanák.

Elmondta: három intézkedés mentén csökkentenék a kiskeresetűek terheit. Egyrészt bevezetnék azt a többkulcsos, igazságosabb személyi jövedelemadó-rendszert, amely a nagyobb jövedelműeket nagyobb mértékben, a kisebb keresetűeket kisebb mértékben adóztatnák meg.

Másodsorban - ahogy azt korábban javasolták a parlamentben - bővítenék az alapvető élelmiszerek körét, s ezeket kedvezőbb áfakulccsal adóztatnák meg.

Harmadrészt, mondta a pártelnök, a rezsicsökkentést tenné igazságosabbá az MSZP oly módon, mondta mennyiségi és jövedelmi felső korlátot vezetnének be, magyarán a sok energiát fogyasztók, nagyobb jövedelemmel rendelkezők kisebb mértékben részesülnének a támogatásokból, mint a nehezebb körülmények között élők.

Mesterházy Attila kérdésre válaszolva arról is szólt, hogy az MSZP kormányra kerülése esetén megtartaná a bankadót hosszú távon is, ám a szektorális közterheket, a közműadót lépésről lépésre, több év alatt kivezetnék a költségvetésből.

Tóth Bertalan, az MSZP pécsi országgyűlési képviselőjelöltje azt mondta, a baranyai megyeszékhelyen elsősorban munkahelyekre van szükség, ezért a jövőben kormányzati lépéseket kell tenni a pécsi déli ipari park beruházásokkal, befektetőkkel való feltöltéséhez. Úgy fogalmazott, olyan programra van szükség a térségben, amelyben az állam az uniós támogatásokkal a beruházások, termelő üzemek létesítése mellé áll.

Szakács László, az MSZP pécsi és komlói országgyűlési képviselőjelöltje azt mondta, az egykori bányászvárosok számára a bányászipar újraindítása is kulcsfontosságú a jövő szempontjából. Ezért, tette hozzá, szükség van arra, hogy valós kormányzati lépések történjenek a szakemberképzés újraindítása, az iparág újjáélesztése érdekében.

FRISSÍTVE:

Hoppál Péter szerint Mesterházynak bocsánatot kellett volna kérnie a pécsiektől

Közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz Hoppál Péter, a Fidesz városi elnöke a szocialista pártelnök pécsi látogatásával kapcsolatban. A közlemény alább olvasható.

"Mesterházy Attila Pécsett is nyilvánvalóvá tette, hogy ha a bukott baloldal hatalomra kerülne, eltörölnék a rezsicsökkentést, és megemelnék az adókat.

Döbbenten állunk Mesterházy Attila pécsi látogatásán elhangzottak előtt. Arra számítottunk, az MSZP elnöke azért látogat Pécsre szárnysegédjével, Szakács Lászlóval, hogy bocsánatot kérjen a pécsiektől.

Elnézést kellett volna kérnie, hiszen éppen az a Tóth Bertalan ül az MSZP országos elnökségében, aki alpolgármesterként tevékeny részese volt Pécs eladósításának.

Tóth Bertalantól tájékozódhatott volna arról is, hogy a szocialista városvezetés idején az egekbe emelték a közszolgáltatások díjait, kijátszották és - személyesen Tóth Bertalan alpolgármestersége alatt - elprivatizálták Pécs teljes buszparkját, amely miatt csaknem teljesen ellehetetlenült a városi tömegközlekedés.

Tóth Bertalantól azt is megtudhatta volna, hogy miközben 35 milliárdos adósságot hoztak össze Pécsnek a szocialista városvezetők, aközben vidáman osztogattak jutalmat önmaguknak is a város kasszájából. Tóth Bertalan például volt, hogy napjában kétszer is felvette jutalmát, összességében sok millió forintot.

A szocialisták városvezetése idején 3,1 milliárd, vagyis 3100 millió forint jutalmat osztottak ki a város kasszájából, miközben 23 évre adósították el, és a csőd szélére sodorták Pécset.

Mesterházy Attilának mindezekért elnézést kellett volna kérnie a pécsiektől. Ő ehelyett - igen cinikusan - éppen Tóth Bertalan „jutalomkirályt" és a bajai videóhamisítási botrányba keveredett „videós" Szakács Lászlót támogatja, őket kívánja indítani képviselőjelöltként Pécsett. A hazudozásért és szándékos rágalmazásért egy év próbára bocsátásra elítélt MSZP városi elnökről már nem is beszélve."

 

 

(mti)