Mégsincs egyezség hajléktalanügyben Kőváriékkal, a pécsiek döntenek
2014. július 01. kedd 20:02

Az önkormányzat közgyűlésének legutóbbi ülését követően sokakat felháborított, hogy végül nem szavazták meg a városvezetés által benyújtott, a belvárost a ma már sokszor közegészségügyi veszélyt jelentő, egyre gyakrabban agresszíven fellépő hajléktalanoktól végre megszabadítani hivatott rendelettervezetet.
Az elutasításhoz szükség volt az Összefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) képviselőinek nemleges döntésére is. Csizi Péter alpolgármester nem érti nemmel szavazó képviselőtársait, és azt mondja, Kővári János lapunknak tett nyilatkozatával szemben semmiféle kompromisszum nem körvonalazódik a Fidesz és az ÖPE között az ügyben, Nem is körvonalazódhat, tette hozzá, hiszen ő egyértelművé tette Kővári János számára, hogy az ügyben a nemrég indított közvélemény-kutatás fog dönteni. Azaz, ha a pécsiek támogatják a Fidesz tervezetét, újra a közgyűlés elé viszik azt, bármit is mond az ÖPE.
- Nem értjük az ellenzéki képviselőket. Szándékaink szerint ugyanis csak azt a szűk, behatárolható réteget, amely a hajléktalanok mindössze pár százalékát, 15-20 embert jelent, szeretnénk kitiltani a belvárosból. Ők jól ismertek mindenki előtt. Ők azok, akik nem hajlandók változtatni életmódjukon, nem foghatók munkára, ehelyett részegen randalíroznak és inzultálják a járókelőket. A rendelet őket érintené, nem azt a több száz fedél nélkülit, akik hajlandóak lennének kitörni jelenlegi életükből - fogalmazott a politikus. Hozzátette, hogy a probléma nem szociálpolitikai jellegű, és olyan megoldást kíván, amely a város polgárai számára is megnyugtató módon orvosolja a helyzetet.
Pécsett ugyanis egy jól, sőt, egész Magyarországon az egyik legjobban működő hajléktalanellátó rendszer működik, mondja az alpolgármester, amelynek keretében három civil szervezet munkatársai foglalkoznak a több mint 1500 nyilvántartott hajléktalannal.
- Az adófizetők pénzéből több száz millió forintot fordítunk arra, hogy a pécsi és a Pécsre jövő hajléktalanok minél gyorsabban és minél könnyebben megkapják az életvitelükhöz szükséges ellátást. Az ellátó-rendszernek köszönhetően az a cél, hogy ki tudjanak kerülni ebből az élethelyzetből és visszakerüljenek a normális, hétköznapi életbe. Ezért most például a Támasz Alapítványnál indult olyan program, ami munkát ad a hajléktalanoknak, s eme munka révén saját lakáshoz juthatnak.
Az ÖPE által megfogalmazott, a Pécsi Újságban is ismertetett megoldási javaslat tehát nem újdonság. Csizi Péter szerint ugyanakkor csak akkor kerülhet sor az intézkedés - azaz a hajléktalanok belvárosból való kitiltásának - bevezetésére, ha az megegyezik a lakosság álláspontjával.
- A nemrég indult felmérés során megkérdezzük a város lakosságát, miként vélekednek erről a rendeletről. Ha úgy döntenek, hogy támogatják az elképzeléseinket, akkor megtesszük a szükséges lépéseket. Ha nem támogatják, akkor pedig elfogadjuk döntésüket, s más megoldást keresünk. A kutatás eredménye hamarosan konkretizálódik.
H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...