Kárászon is lesz időközi önkormányzati választás
2017. november 08. szerda 10:30
Négy településen lesz időközi önkormányzati voksolás vasárnap: Lendvajakabfán, Tilajban és Váraszón polgármestert, Kárászon pedig egyéni listás képviselőket választanak.
A Zala megyei Lendvajakabfán a korábbi polgármester, Zsupán László (független) halála miatt tartanak időközi választást. A kistelepülésen két független jelölt, Egri Éva és Liszjákné Babolcsai Erika méreti meg magát a polgármesteri tisztségért, a választói névjegyzékben 38 szavazópolgár szerepel.
A szintén Zala megyei Tilajban ugyancsak a korábbi polgármester, Senkó József (független) halála miatt lesz időközi választás vasárnap. A megüresedett polgármesteri posztért három független jelölt indul: Hosszú Márta, Salamon László Krisztián - aki 2006 és 2010 között függetlenként már volt polgármester -, valamint Senkó Balázs, a nemrég elhunyt települési vezető fia. Tilajban 164 választópolgár adhatja le majd a voksát.
A Heves megyei Váraszón azért lesz időközi választás, mert a korábbi településvezető, Pál István László (Fidesz-KDNP) nyugdíjba vonul, ezért lemondott. A kistelepülésen Telek László (Magyar Munkáspárt) és Váraszó jelenlegi független alpolgármestere, Vincze Ferenc méreti meg magát. A település választói névjegyzékében 410-en szerepelnek.
A Baranya megyei Kárászon két egyéni listás önkormányzati képviselőt választanak vasárnap, a két helyre öt független jelölt pályázik. A település választói névjegyzékében 281-en szerepelnek.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jó formában a PMFC: ezúttal Győrben...
- Pécsre indult egy szigetvári nő,...
- Alpári, erőszakos támadás indult a...
- Az út közepén lángolt egy autó Pécsett
- A miniszterelnök összehívta a védelmi...
- Rendkívüli kormányülést hívott össze...
- Felhők szűrik majd a napsütést kedden
- Orbán Viktor: a benzin és a gázolaj...
- Pécsi, mohácsi résztvevői is voltak a...
- Teljes útzár mellett folytatják a...

