Hamis igazolvánnyal vett fel hitelt egy komlói férfi
2018. január 13. szombat 09:19

Csalás vétség és hamis magánokirat felhasználás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság az ellen a 22 éves komlói férfi ellen, aki 2017. március 22-én hamis munkáltatói igazolást nyújtott be egy elektronikai eszközöket forgalmazó cégnél annak érdekében, hogy ott áruhitelt kapjon egy szárítógépre.
A rendőrségen a hamis munkáltatói igazoláson szereplő vállalkozás ügyvezetője tett feljelentést, mivel a férfi kölcsönével kapcsolatban a hitelező bank több alkalommal jelezte, hogy nem érkeztek meg a törlesztőrészletek. A férfi gyanúsítotti kihallgatásán a bűncselekmény elkövetését elismerte, és elmondta, hogy már a szerződéskötéskor eldöntötte, hogy nem fogja visszafizetni a kölcsönt, csak a hitelkártyán lévő pénzt akarta elkölteni.
A férfi ügyében folytatott nyomozást a Pécsi Rendőrkapitányság a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Árokba hajtott, s rommá tört egy autó...
- Tragédia történt Baranyában: autóval...
- Kitart a kánikula, majd' negyven fok...
- Kommandósok csaptak le az illegális...
- Hatalmas, letört faágat távolítottak...
- Megtaláltuk Pécs legkakaósabb,...
- A Cambridge-i Egyetemen folytatja...
- Elkészült az elemzés, kiderült,...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- Amikor még a pécsi belvárosban is...