Újabb százezer adag Szputnyik V vakcina érkezett Magyarországra
2021. február 23. kedd 08:23

Megérkezett Magyarországra az orosz Szputnyik vakcinaszállítmány, amely százezer magyar ember első körös oltását biztosítja - közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfő este a Facebook-oldalán.
„Ezekben a percekben érkezik meg Magyarországra 100 ezer adagnyi orosz oltóanyag" - jelentette be a közösségi oldalán este Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki azt is kifejtette, hogy mennyire fontos a gyorsaság az oltások vonatkozásában.
Arról is beszélt, hogy a Nemzeti Népegészségügyi Központba érkeznek majd ezek az oltóanyagok, az ottani szakmai döntést követően pedig fel is lehet már használni.
Képünkön: a Sinopharm kínai gyógyszergyártó cég koronavírus elleni vakcináit pakolják teherautóba a kormányhivatalokba kiszállítás előtt a Hungaropharma gyógyszer-nagykereskedelmi vállalat budapesti logisztikai központjában 2021. február 23-án.
MTI - Fotó: MTIMónus Márton
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mindenkinek bizonyítani akart az...
- Rómába zarándokoltak a Pécsi...
- Mától érvényes a gyógyszerekre...
- Gabona kapott lángra Baranyában,...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Fura baleset szemtanúit keresik a...
- Felborult egy autó Pécs egyik...
- Ha kell, kétszer is csenget Jordanov...
- Egészségügyi dolgozókat tüntettek ki...