PDSZ: „a törvény megméretett, és könnyűnek találtatott”
2014. október 02. csütörtök 15:53
A köznevelési törvény módosítását kezdeményezi a szakminiszternél a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Mendrey László, az érdekvédelmi tömörülés elnöke csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében kifejtette: álláspontjuk szerint a módosításnak érintenie kellene a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) szervezetét, feladatát és működését, az intézményvezetők helyzetének s kinevezésüknek dilemmáit, a pedagógus életpálya szabályozását, a tankönyvellátás rendszerét. Áttekintenék a Nemzeti Pedagóguskar szerepét, tagságának kötelezőségét, a szakmunkásképzés helyzetét, a hátrányos, és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekre valamint a speciális nevelésű igényű (sni) tanulókra vonatkozó szabályozást.
Közlése szerint szükségesnek tartják a változtatást szakmai, érdekvédelmi okok miatt is, ezek közé sorolta az oktatást-nevelést segítő alkalmazottak bérezését, a pedagógusok munkaidejének felosztását, a kötelező továbbképzések finanszírozását, a nyelvi előkészítő évfolyamok jövőjét, a mindennapos testnevelés feltételrendszerét.
Mendrey László szerint "a törvény megméretett, és könnyűnek találtatott". Mint írta, ideje szakítani "a megszokott arroganciával", és nem érdemes tovább folytatni az álegyeztetések hamis, önsorsrontó gyakorlatát sem.
A PDSZ a szakminiszternél a törvény felülvizsgálatát és módosítását kezdeményezi, s indítványunkat eljuttatják a társszakszervezetekhez, és a parlamenti pártokhoz is, együttműködésüket és támogatásukat kérve.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Nem drónok miatt kaptak éles...