Gulyás Gergely: döntést hozott a kormány az árréscsökkentés további fenntartásáról
2026. február 12. csütörtök 11:29

Az árréscsökkentés fenntartása mellett döntött szerdai ülésén a kormány - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
Gulyás Gergely azt mondta, az árréscsökkentés fenntartása hozzájárul a kedvező inflációs adatokhoz; a januári 2,1 százalékos adat is jól mutatja, hogy ez hatékony eszköz az áremelésekkel szembeni küzdelemben a háztartási cikkek és az élelmiszerek esetében is.
Jelezte, értik "a multik profitérdekeit", de úgy gondolják, hogy ezzel az állásponttal szemben az árak féken tartása a magyar kormánynak és a magyar embereknek is érdeke.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...

