Gulyás Gergely: döntést hozott a kormány az árréscsökkentés további fenntartásáról
2026. február 12. csütörtök 11:29

Az árréscsökkentés fenntartása mellett döntött szerdai ülésén a kormány - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
Gulyás Gergely azt mondta, az árréscsökkentés fenntartása hozzájárul a kedvező inflációs adatokhoz; a januári 2,1 százalékos adat is jól mutatja, hogy ez hatékony eszköz az áremelésekkel szembeni küzdelemben a háztartási cikkek és az élelmiszerek esetében is.
Jelezte, értik "a multik profitérdekeit", de úgy gondolják, hogy ezzel az állásponttal szemben az árak féken tartása a magyar kormánynak és a magyar embereknek is érdeke.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...

