Csökkent a gázolaj ára, a benziné nem változott
2015. március 20. péntek 06:58
A gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát bruttó 4 forinttal csökkentette pénteken a Mol Nyrt., a 95-ös benziné nem változott.
A csökkentéssel a gázolaj literenkénti átlagára 367-368 forintra mérséklődött, a 95-ös benziné 364-365 forint maradt.
A Mol legutóbb szerdán változtatott az árakon, akkor a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát bruttó 2 forinttal emelte, a gázolajét 3 forinttal csökkentette.
A benzin literenkénti átlagára tavaly szeptember és 2015 január között mintegy 100 forinttal csökkent, az utóbbi egy hónapban ugyanakkor fokozatosan több mint 30 forinttal emelkedett.
A gázolaj literenkénti nagykereskedelmi ára február eleje óta szintén több mint 20 forinttal lett magasabb.
A benzinár 2012. április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint. Az autósok 15-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel, esővel érkezik a...
- Lángra kaptak egy fémhulladéktelepen...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Készülhetnek a dunaszekcsői...
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Tűz ütött ki Pécsett, egy kertvárosi...