Csaknem hétszázezer menekült érkezett már Magyarországra
2022. május 12. csütörtök 08:37

Csaknem hétszázezer menekült érkezett már Magyarországra az ukrajnai háború elől, ilyen nagyságrendű menekülthullám a második világháború óta nem érte el az országot - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában.
Bakondi György kiemelte: valamennyi európai ember érdeke, hogy a háborús góc megszűnjön, és visszatérjen a normális élet Ukrajnába és egész Európába.
A kőolajat és a földgázt érintő uniós szankciókról szólva megjegyezte: azok súlyos fenyegetést jelentenek az európai emberek mindennapi életére, és a magyar emberek energiabiztonsággal összefüggő valamennyi érdekére.
A belbiztonsági főtanácsadó arról is beszélt, hogy a társszervek tájékoztatása szerint Szerbiából Romániába átszökők közt előfordult már, hogy Ukrajnából érkezőnek mondták magukat, de őket a román hatóságok kontrollálták, és nem jelentek meg a magyar határon.
Bakondi György beszámolt az illegális migráció intenzív növekedéséről is. Jelezte: az idén elfogott határsértők száma már elérte a 66 ezret, míg tavaly ugyanebben az időszakban 31 ezren voltak, és az embercsempészek száma is elérte már az 500-at az egy évvel ezelőtti 260-nal szemben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két pécsi drogdílerre is lecsaptak a...
- Vasárnapig minden este fényárba borul...
- Példásan helytálltak a versenyen...
- Pécsett is osztanak vizet az...
- Kamionnal ütközött két autó a 6-os...
- Ötven embert mentettek ki a...
- Rómába zarándokoltak a Pécsi...
- Tanévkezdésre minden iskolában ott...
- Magyar Vöröskereszt: indul az idei...
- Egészségügyi dolgozókat tüntettek ki...