Talmácsi a második helyről rajtolhat
2008. május 31. szombat 17:45
Az időmérő elején Talmácsi Gábor jó időt futott, sokáig élen állt. Azonban a magyar címvédőt gyorsan megelőzte előbb Mike Di Meglio, majd az egész hétvégén kiváló formában versenyző Espargaro, majd Cortese is, nagy tömörülés alakult ki az élen.
Talmát sajnos sorra hagyták le riválisai, Bradley Smith, Simone Corsi és Sergio Gadea is a címvédő elé került, aki így a hetedik helyen kezdte az időmérő hajráját.
Smith egy perccel a vége előtt esett, az angolt hordágyon vitték el a kavicságyból. Az utolsó másodpercekben Talmácsi kiváló kört kezdett, ám Kojama kicsit feltartotta, így végül a második legjobb időt szerezte meg.
A holnapi futamon Rafael de Rosa indulhat az élről, aki 1:58.302-övel szerezte meg a pole pozíciót, mögötte Talma lett a második 1:58.467-tel.
Mugello: fordulópont?
Azt MTI érdeklődésére Stefano Favaro, a magyar pilóta menedzsere elmondta, hogy tavaly is a mugellói verseny volt a fordulópont, utána már sorra jöttek a sikerek. "Remélem vasárnap vége szakad a pechszériának" - mondta a menedzser.
Talmácsi, aki éppen szerdán ünnepelte 27. születésnapját, három esztendeje az olasz GP-n szerezte meg pályafutása első vb-futamgyőzelmét.
A címvédő, aki a legutóbbi franciaországi versenyen az élről bukott, az eddigi öt viadalon 32 pontot szerzett és a 10. helyet foglalja el.
A pálya
A mugellói pálya hossza 5,245 km, szélessége 14 méter, a leghosszabb egyenes pedig 1,141 km, kilenc jobb- és hat balkanyar nehezíti a motorosok életét.
A nyolcadliteresek között Talmácsi csapattársa, a spanyol Sergio Gadea tartja a pályacsúcsot 1:58.636 perccel.
A vasárnapi program
125 kcm: 11:00
250 kcm: 12:15
MotoGP: 14:00
samsungsport, hirextra
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Az anyák napja jegyében várják a...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Jövő csütörtökön ismét féláron...