Több mint félszáz karambol történt egy hét alatt Baranya megye útjain
2019. december 04. szerda 09:14

A balesetek döntő többsége az elmúlt héten is emberi mulasztás miatt történt Baranyában.
Baranya megye közútjain a múlt héten összesen 51 közlekedési baleset történt, amelyből 9 személyi sérüléssel járt és 42 anyagi káros volt.
A személyi sérüléses balesetek során összesen 13-an sérültek meg, 8-an könnyen, 5-en pedig súlyosan A balesetek közül 2 esetben felmerült az ittasság gyanúja is.
Ebben az évben már 56 esetben okozott sérüléssel járó balesetet ittas állapotban lévő sofőr. Ezek közül három halállal végződött.
A legtöbb baleset ezen a héten is a sebességtúllépés miatt következett be, de a második leggyakoribb ok a gyalogoshiba volt.
Hazánkban a közúti balesetek első számú oka az abszolút és relatív sebességtúllépésre vezethető vissza, az elmúlt héten a legtöbb baleset Baranya megyében is a sebességtúllépés miatt következett be.
A közlekedési balesetek jelentős hányada a sebesség nem megfelelő megválasztásával vagy a tényleges sebességtúllépéssel függ össze.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Késő este pótlóbuszok járnak Mohács...
- Vajon a májussal a szokatlanul hűvös...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Böde az élvonal történetétnek...
- Több mint ezer tartalékos tett esküt,...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Gázolt a vonat, késtek a járatok a...
- Páva Zsolt: "kiálltuk a próbát"
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...