Politikai terrorizmust emleget Hoppál
2010. május 12. szerda 16:39

A rendkívüli ülést két napirendi pont miatt hívták össze: az első a Keleti Városrészi Óvoda Vadász Utcai Tagóvodájának megszüntetése lett volna, a második pedig a Budai Városkapu Iskola kezelésében lévő három művelődési ház működtetését adta volna át civil szerveteknek. Az ügyeket előterjesztő Bognár László, az oktatási bizottság fideszes elnöke (képünkön), még a szavazás előtt hívta fel a figyelmet a jogszabályban előírt szorító határidőkre, amelyek miatt kénytelenek szerdán ülésezni.
Már az első előterjesztésről való szavazás előtt a szocialista Meixner András hangot adott aggodalmainak a tagóvodában dolgozó nem pedagógusok állásaival kapcsolatosan, majd frakciótársa, Kablár János jegyezte meg, hogy az ügyben ki kellett volna kérni a cigány kisebbségi önkormányzat véleményét is.
Végül 18 igen és 9 tartózkodás mellett elutasították az előterjesztést.
Juhász István, a Szövetség Pécs Városáért frakció tagja az MSZP-re utalva sajnálatát fejezte ki, mondván, nem szakmai, hanem politikai alapon hoztak döntést egy olyan ügyben, amelyet a közgyűlés - rajtuk kívül - összes frakciója támogatott. Bognár László és Kővári János (ÖPE) csatlakozott Juhász véleményéhez, érthetetlennek nevezve a szocialisták tartózkodását.
Reagálásában Tóth Bertalan úgy fogalmazott, a lelkiismeretük szerint jártak el, amikor tartózkodtak a voksolásnál. Egyúttal felvetette, azért volt szükség a rendkívüli közgyűlésre, mivel Páva Zsolt „közpénzből jelenleg is Shanghaiban tartózkodik" és a közgyűlés négy fideszes tagja csütörtökön nem parlamenti, hanem frakcióelfoglaltság miatt nem lesz jelen.
Hoppál Péter (Fidesz) azt mondta, bár a legutóbbi választáson a korábbi rendszer „hét halált halt", de agóniája úgy tűnik, Pécsett folytatódik.
„Tóth Bertalan politikai terrorizmus alkalmaz a frakciójában" - mondta Hoppál az MSZP-s tartózkodással kapcsolatban. „Ne hozzuk ide a parlamenti stílust" - reagált immár képviselőtársa szavaira a szocialisták pécsi elnöke.
A második, a „Budai Városkapu Iskola átszervezése, művelődési házainak az intézményi vagyonból történő kivonása" című napirendi pontról történő szavazás előtt a Fidesz-frakció tagjai többször is felhívták a szocialisták figyelmét arra, hogy a kezdeményezés arra irányul, hogy kivonják az iskola intézményi vagyonából a Kodály Zoltán, a Berze Nagy János és a Kossuth Lajos Művelődési Házakat, civil szervezetek működésébe adva azokat.
Az ezt követő szavazáskor azonban a második előterjesztést (20 igen, négy nem és négy tartózkodás mellett) sem tudta elfogadni a közgyűlés, így hamarosan újra kénytelenek lesznek összeülni a képviselők.
B. G. - Illusztráció: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Tűz ütött ki egy baranyai házban, a...
- Pécs egyik látványossága is lehetne a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Csípős éjszaka után zivatarok...