Orvosára támadt a beteg, szidalmazta, majd egy naptárral vágta arcon
2016. november 15. kedd 09:01

A Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség vádat emelt egy pécsi férfi ellen, aki 2016. júniusában a háziorvosára támadt annak rendelőjében.
A pécsi férfi élettársával jelent meg az orvosi rendelő várójában a rendelési idő előtt. Némi várakozás után az asszisztens beszólította őt a rendelőbe, ahol a férfi az orvossal szemben helyet foglalt, a panaszokra vonatkozó kérdésre azonban nem ő, hanem élettársa válaszolt.
Miután a doktor jelezte, hogy a panaszokat a betegtől szeretné hallani, a férfi ingerült lett, szidalmazni kezdte az orvost, majd a székről felállva az asztalon lévő naptárt egy kaszáló mozdulattal a doktor arcába ütötte.
A cselekmény során az orvos nem sérült meg, a pécsi férfi magatartása ugyanakkor közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettének minősül, amit a törvény egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel rendel büntetni.
Forrás: Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Durván emelkedett a hőhullámos napok...
- Pótlóbuszok járnak szombaton két...
- Méreggel akart végezni egy pécsi nő a...
- A valaha mért legalacsonyabbhoz...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Elindították a nyári véradókampányt,...
- Komár, Demjén, Charlie és a többiek:...
- Két pécsi drogdílerre is lecsaptak a...
- Hárman sérültek meg a 6-os pécsi...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...