Mi történt a polgármesteri sátorban?

2009. december 18. péntek 16:47

Mi történt a polgármesteri sátorban?
Nem mindennapos időjárási körülményeket kellett kiállniuk a Tubest védő városvezetőknek csütörtökről péntekre virradóra. A hegy éjjeli fél kettőkor csendesedett el, ekkor indultak vissza ugyanis a városba az üggyel rokonszenvező, elszánt civilek. A sátrazók igazi megpróbáltatásai azonban csak ekkor kezdődtek - tudtuk meg Baráti Zsolttól, a polgármester személyi titkárától.

Az év polgármesterének javasolják

Közlemény:
"Bebizonyosodott, hogy lehet a magyar érdekeket eredményesen képviselni, csak kell egy bátor ember, és hozzá széleskörű társadalmi támogatás. A pécsi polgármester már eddigi tevékenységével, intézkedéseivel is rászolgált a kitűntető címre: tiszta vizet öntött a pohárba, azaz útilaput kötött a baranyai nagyváros lakóit sarcoló francia vízmű vállalat talpára. Nem kell mindenben alávetni magunkat, nemzeti érdekeinket a multiknak, a NATO-nak, az EU-nak, a Világbanknak és így tovább, nem kell mindent túllihegni. Páva Zsolt a város lakosságát és a környezetet fenyegető radarállomás építése elleni küzdelmével példát mutatott: lehet másként politizálni - mindenek előtt a magyar emberek, az ország érdekeit kell előtérbe helyezni. A két szervezet javasolja: a sajtó segítségével (internetes szavazással, olvasói levelekkel) válasszuk az Év Polgármesterének Páva Zsoltot!"
Honfoglalás 2000 Egyesület
Az eredeti elképzelések szerint a hegyvédők egy hatszemélyes fűtött katonai (parancsnoki) sátorban, pálinkával, forralt borral felszerelkezve akarták átvészelni a kihívásokkal teli éjszakát, azonban a technika ördöge egy-két nemvárt nehézséget is gördített az immár hat fősre zsugorodott társaság elé. Az éjjeli mínusz 15 fokos hideget egy aggregátorról működtetett olajradiátorral akarták mérsékelni, de erre egy hiba folytán nem sok lehetőségük maradt. Az eszköz ugyanis hajnaltájt elromlott.

A kilátó mellett rakott tűz melegétől érkező politikusok repkedő mínuszok között vackolták be magukat a parancsnoki sátorba, ahol - mint azt Baráti elárulta - immár ágyban fekve igencsak jó kedvűen, egymást ugratva tűrték a nem éppen kempingezéshez kitalált időjárást.
 
A holtpont hajnali fél négykor jött el, amikor is többen némi mozgással akarták felpezsdíteni vérkeringésüket a tűzrakóhelyen lobogó lángok mellett. Ott pedig úgy tapasztalták, hogy hiába csap a meleg az arcukba, illetve felsőtestükbe, deréktól lefelé ez mit sem segített.

A tubesi éjszakában uralkodó állapotokat jól jellemzi, hogy a hegyvédők még úgy is vacogtak, hogy legtöbbjük a síkabát alá több pulóvert húzott, és lábukat minimum két zokni mellett vastag csizma, vagy bakancs védte. A megpróbáltatásokat, amit a kialvatlanság csak fokozott, azonban sikerrel kiállták, bár van akinek azóta a lábán - szerencsére csak - enyhe fagyásnyomok is láthatóvá váltak.


Nézze meg a fagyos éjszaka utáni reggelen készült videónkat:


Baráti Zsolt azt mondta lapunknak, a nehézségek ellenére is újra belevágna egy hasonló akcióba, annak viszont örülne, ha legközelebb a sátor belső hőmérsékletét legalább a nulla Celsius fölé sikerülne tornázni.

Képünkön (balról jobbra): Baráti Zsolt polgármesteri referens, Hoppál Péter Fideszes országgyűlési képviselő és Páva Zsolt, reggeliznek.

Balikó Gergő - MTI Fotó: Kámándy Ferenc