Menyhalból érkezett utánpótlás a Dunába Mohácsnál
2026. május 30. szombat 14:39

A Horgász Egyesületek Baranya Megyei Szövetsége május 26-án ismét menyhalat telepített a Dunába Mohácsnál a Sokac-révnél, összesen 3900 db-ot.
A kihelyezett I. nyaras menyhalak 8-10 cm közötti méretűek voltak.
A menyhal sajnos nagyon megfogyatkozott a természetes vizeinkben, a horgászfogásokban egyre ritkábban jelenik meg, éppen ezért állományának erősítése a cél a kihelyezésekkel.
A menyhal a ritkán telepített, nehezen beszerezhető halak közé tartozik, ugyanis a mesterséges körülmények közötti anyahal tartás, esetleges anyahal begyűjtés, szaporítás-nevelés kevés helyen megoldott, emiatt nem sok haltermelő foglalkozik vele.
Forrás: HEBMESZ
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...

