Leállt a nyomozás a közgyűlési elnökök utazása ügyében
2012. május 28. hétfő 18:20

Felfüggesztette a rendőrség a napokban a megyei közgyűlési elnököknek egy múlt év végi, azori-szigeteki konferencián való részvétele ügyében indult nyomozást - értesült az MTI Hírcentrum hétfőn.
Mint az MR1-Kossuth Rádió Krónika című műsorában elhangzott: a döntést az indokolta, hogy az eljárást folytató Baranya Megyei Rendőr-főkapitányságnak adatokra van szüksége az utazás szervezésével kapcsolatban, azok viszont kizárólag külföldön, jogsegély útján szerezhetők be.
Tizenkét megyei közgyűlési elnök tavaly novemberben vett részt az Európai Régiók Közgyűlésének azori-szigeteki rendezvényén, ahol az európai romastratégiáról tárgyaltak. A magyar politikusok közül többen családtagjuk, illetve mások kíséretében érkeztek az Atlanti-óceánon található, Portugáliához tartozó szigetekre.
Miután két Veszprém megyei jobbikos képviselő feljelentést tett arra hivatkozva, hogy az utazást közpénzből fizették, a rendőrség 2011 végén hűtlen kezelés gyanújával nyomozást rendelt el.
A közgyűlési elnökök útját a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége fizette, de a botrány kirobbanását követően ezt és a felvett napidíjakat jótékonysági célra felajánlva visszafizették a résztvevők.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ismét negyven fokhoz közelít a...
- Biztonsági őrnek adta ki magát egy...
- Két hektáron égő tarlótűzzel küzdenek...
- Bejött a Tüke Busz fonódó hálózata,...
- Hetven éve csilingelt az utolsó...
- Vádat emeltek egy magyar ellen, aki...
- Egy hónapja nyoma veszett egy pécsi...
- Ingyen fagyizna a Balcsin? Keresse az...
- Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú...
- A pécsi börtönnél is működik az...