Közel két és félmillió négyzetméteren végzi az őszi lombgyűjtés Pécsett a BIOKOM
2015. november 02. hétfő 18:29

Az ősz beköszöntével a lombhullató fák környékén megjelent az avar, nem kímélve sem a magánterületeket, sem a városi közterületeket. A kedvező időjárásnak köszönhetően a lombgyűjtési munkák városszerte jól haladnak - számolt be hétfői közleményében a BIOKOM.
A városüzemeltető cég a saját állománya mellett mintegy 150 közfoglalkoztatottal együtt végzi a feladatokat - emelték ki.
A gyűjtési munkálatokban a korábban megszokottakhoz képest a kézi munkaerő mellett több gép is részt vesz: két seprőgép, három lombgyűjtésre alkalmas traktor, és ugyanennyi tömörítős adapterrel felszerelt teherautó, valamint további hat tehergépjármű áll szolgálatban - sorolta közleményük.
Mint hozzátették, jelenleg a naponta begyűjtött lombmennyiség meghaladja a száz köbmétert. A munkavégzés igen nagy területen, mintegy 2,4 millió négyzetméteren zajlik az ősz folyamán.
A lombgyűjtés folyamatos lesz, ugyanis egyes fafajok hirtelen hullatják le az összes lombjukat igen nagy mennyiségben, más fajok viszont folyamatosan, hónapokon keresztül szórják el azt.
A BIOKOM őszi üzemeltetési tevékenységei között a lombgyűjtési munkák kiemelt jelentőséggel bírnak, ám minden igyekezet ellenére - a nagy terület és az eltérő lombhullatás miatt - ezek egészen december végéig eltartanak, kedvezőtlen időjárás esetén pedig még tovább is elhúzódhatnak - hívta fel a figyelmet a városi cég.
Kommünikéjükben felhívják a lakosság figyelmét, hogy a csapadékos idő beálltával a burkolt felületekre hullott, átázott lomb a járdákat csúszóssá teheti. Ebben az időszakban érdemes óvatosabban közlekedni, és megfelelő cipőviseletet választani - összegeztek.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Kamionnal ütközött egy teherautó a...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- A Cambridge-i Egyetemen folytatja...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...