Javították az „adminisztrációs hibát": kiírták az M60-as továbbépítésére az első pályázatokat

2015. november 05. csütörtök 07:01

Javították az „adminisztrációs hibát

Kiírták a közbeszerzési eljárást a M60-as autópálya Pécs és Barcs közötti szakaszának építéséhez kapcsolódóan, a megvalósíthatósági és a környezetvédelmi hatástanulmány elkészítésére. Korábban - mint kiderült - egy adminisztrációs hiba miatt törölték a beruházást az útfejlesztési tervekből, Csizi Péter pécsi országgyűlési képviselő szerint azonban a pályázati kiírás a bizonyíték, hogy a „hibát" orvosolták. 

Immár nemcsak szavakkal építik tovább Pécstől Barcs, vagyis a horvát határ irányába az M60-as sztrádát: a Közbeszerzési Értesítőben a napokban tették közzé a pályázati kiírást a megvalósíthatósági- és a környezeti hatástanulmány kidolgozására, valamint a környezetvédelmi engedély megszerzésére szólóan. A kétszer kétsávos gyorsforgalmi út hossza mintegy 70 kilométer, a tervezési sebessége pedig óránként 130 kilométer.

- Ezek a legfontosabb alapdokumentumok az építést megelőzően, miden további engedély, s a kivitelezi tervek is erre épülnek - nyilatkozta a Pécsi Újság.hu-nak Csizi Péter, Pécs fideszes országgyűlési képviselője.

A sztráda folytatásáról a 2013-ban Kémesen tartott kihelyezett kormányülésen határozott az Orbán-kabinet. Azt követően arról érkeztek hírek, a hogy a beruházások előkészületei meg is kezdődtek, így általános elképedést keltett, amikor tavaly kiderült, a 2018-ig szóló útfejlesztési tervek között mégsem szerepel az M60-as folytatása.

Idén nyáron viszont újabb fordulatot vett az ügy, kiderült ugyanis, hogy tévedésből rostálták ki az építkezést a tervek közül.

- Adminisztrációs hiba miatt törölték a beruházást a programból - világított rá a történtek hátterére akkor Csizi Péter. - Az illetékes államtitkárság ugyanis csak azokat az építkezéseket vette figyelembe a terv összeállításakor, amelyek uniós támogatásokból finanszírozhatók, a nem ebbe a körbe tartozókat pedig nem. Ennek lett az a következménye, hogy törölték az M60-as továbbépítését. Ez hiba volt - fogalmazott a politikus.

A közbeszerzési eljárás megindítása kapcsán most úgy vélekedett, az említett hibát végleg orvosolták. A politikus annak megtippelésére nem vállalkozott, hogy a papírmunkák elvégzése mennyi időt vehet igénybe, azaz hogy mikor kezdődhet meg a gyakorlatban is a kivitelezés.

Ezt megelőzően mindenesetre a kormányzati megnyilatkozások arra utaltak, hogy szándékaik szerint még ebben a ciklusban elkezdődhet az építkezés.

Képünkön: az autósok nyáron birtokba vehették a pécsi, kertvárosi elkerülőt, az 58-as út és a Kökényi út között, ami tulajdonképpen az M60-as egy újabb szakaszának tekinthető.

M. B. - Fotó - Kálmándy Ferenc