Hat pécsi tanár kiemelkedő munkáját is díjazták pedagógusnap alkalmából

2016. június 08. szerda 09:14

Hat pécsi tanár kiemelkedő munkáját is díjazták pedagógusnap alkalmából

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Dr. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár Eötvös József-, Apáczai Csere János-, Szent-Györgyi Albert-, Brunszvik Teréz- és Németh László-díjakat adott át pedagógusnap alkalmából a Pesti Vigadóban. A rangos elismerésekben hat pécsi és egy gilvánfai pedagógus is részesült.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, kiemelkedő oktató-nevelő munkája, életpályája, a pedagógus élethivatás melletti elkötelezettsége elismeréseként Eötvös József-díjat adott át dr. Lakatos Szilvia, a Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Neveléstudományi Intézet egyetemi adjunktusa részére.

Kiemelkedő hatású oktatási - nevelési - gyógypedagógiai munkájáért, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjat vehetett át dr. Orbán Jolán, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanára.

A felsőoktatás területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkájáért, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenységéért Szent-Györgyi Albert-díjat vehetett át dr. Felinger Attila, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar egyetemi tanára, dr. Szekeres Júlia, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ egyetemi tanára, Kranzné Molnár Judit, a gilvánfai Csupaszív Óvoda óvodavezetője, Tóthné Aschenbrenner Judit, a pécsi Leőwey Kára Gimnázium pedagógusa, Varga Zoltán Imre, a pécsi Budai-Városkapu Általános Iskola pedagógusa, valamint dr. Zalay Szabolcs, a pécsi Leőwey Klára Gimnázium intézményvezetője.

A miniszter az ünnepségen hangsúlyozta, a pedagógusok munkája nem helyi, hanem országos ügy, része az emberi erőforrás megteremtésének és megújításának, amely nélkül egyetlen ország sem lehet sikeres. - A pedagógusnap kifejezi azt, hogy vannak olyan értékek, amelyek iránt együtt vagyunk elkötelezettek és azt szeretnénk, hogy ezek az értékek az életünk részévé váljanak- tette hozzá.

Balog Zoltán kiemelte, hogy az oktatásnak és nevelésnek folyamatosan meg kell újulnia és alkalmazkodnia kell az új körülményekhez. - Csak akkor rendezhetjük újra a köznevelés rendszerét, ha meg tudunk egyezni a célban: a gyermek mindenek felett - mondta. A miniszter szerint a köznevelési kerekasztalnak üzenete az, hogy párbeszédet kell folytatni. Közel 70 szakmai szervezet tartotta fontosnak ezt a közös célt, fogadta el a meghívást és vesz részt a köznevelési kerekasztal körül folyó szakmai párbeszédben. - Ha megadjuk egymásnak a megfelelő tiszteletet, akkor számos ellentétet feloldható - hangsúlyozta a tárca vezetője.

Forrás: Emberi Erőforrások Minisztériuma