Csődbűntett gyanúja miatt feljelentést tett Bögyös Sándor volt cége, az I-Axis ellen a felszámoló
2012. június 14. csütörtök 14:45

Nem könnyen szabadul hitelezőitől Bögyös Sándor, a pécsi EKF-projekt során számos kivitelezést elnyert I-Axis Kft. egykori tulajdonos-ügyvezetője. A vállalkozó - miután a város arra hivatkozva bontott szerződést cégével, hogy folyamatosan elhúzódnak a munkálatok és az alvállalkozók felé egyre növekednek tartozásai - eladta a kft.-t, ám az új tulajdonosnak se híre, se hamva. Legalábbis az I-Axis felszámolásával megbízott Cliens Kft. ügyvezetője szerint, aki ezért csődbűntett gyanúja miatt feljelentést tett az adóhatóságnál.
Buzás Gábor, az építőipari cég felszámolásával megbízott Cliens Kft. ügyvezetője a Pécsi Újság.hu érdeklődésére azt mondta, semmi jóval nem tudja kecsegtetni a cég hitelezőit. Nem lát esélyt ugyanis arra, hogy az eljárás végeztével sikerül kiegyenlíteni az alvállalkozók felé felhalmozódott tartozásokat.
- Nem szeretnék konkrét összeget mondani, de több tucat millió forintról van szó, amely több mint húsz érintett alvállalkozót iklletne meg - közölte Buzás. Szerinte ráadásul elérhetetlen a Bögyös által eladott I-Axis Kft. nem magyar származású új tulajdonosa is, ezért - csődbűntett gyanúja miatt - már feljelentést is tett az adóhivatal nyomozó hatóságánál.
A felszámoló nem kívánta nevesíteni az érintett alvállalkozókat, tekintettel a folyamatban lévő ügyre - ám az egyik kárvallott, Kuti László szobrászművész nyilatkozott hírportálunknak. Őt egy köztéri műalkotás elkészítésére kérték fel, s a művet 2010-ben fel is avatták Meszesen, a Komját Aladár és a Komlói út találkozásánál (képünkön).
A szobrász - az anyagköltségen kívül - mindent maga állt, igaz, a többi, hoppon maradt vállalkozóhoz képest "mindössze" 830 ezer forintja bánja, hogy az I-Axis elfelejtette kifizetni őt.
- Nekem ráadásul még szerződésem sincs. Addig csűrődött-csavarodott az ügy, addig hitegettek, amíg végül nem került sor a szerződés aláírására. Ily módon felvetődik az a kérdés is, hogyan kerülhetett be az én kétkezi munkám egy olyan beruházásba, amelynek egy többszörösen ellenőrzött mechanizmus-rendszeren kellett (volna) átesnie.
A szobrász konzultált már ügyvédekkel is, akik azt mondták neki, a szerződés hiánya rendkívül megnehezíti a dolgát.
- Én is azon gondolkodom, hogy feljelentést tegyek, mert úgy néz ki, hogy a jogi eszközökből kifogytam - fogalmazott Kuti. Hozzátette, hogy "szerény összegért" készítette el a műalkotást, hiszen annak valós értékét Molnár G. Judit, a Művészetek és Irodalom Háza egykori igazgatója, aki Pécsett koordinálja a műalkotások zsűrizését, öt- és tízmillió forint közé saccolta.
- Az én munkarészem, amit nem fizettek ki, azonban mindössze 830 ezer forint és nincs is ennél nagyobb követelésem...
Megpróbáltuk elérni Bögyös Sándort is, hogy megtudjuk, mi a kialakult helyzetről a véleménye, de cikkünk megjelenéséig nem jártunk sikerrel. Természetesen, ha nyilatkozik munkatársunknak, frissítjük az anyagot.
H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- A házasság érvénytelenségének egyes...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Lámpatisztogatóból lett majdnem...
- Új eszközzel gyarapodott a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Kérés nélkül is kapnak gondosórát a...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Nem kell félni az ártalmatlan...