A világ leghíresebb bélyegei Pécsett

2010. március 12. péntek 15:26

A Pécs2010 programsorozat részeként március 12-19. között az Európa Bélyegfesztiválon világritkaságokat bemutató bélyegkiállítással várja az érdeklődőket a budapesti Bélyegmúzeum és a Magyar Posta Pécsett, a Művészetek és Irodalom Házában. A kiállítás ma nyílt meg.

Az összesen több mint 1 milliárd forint értékű bélyegek között olyan ritkaságok is láthatóak lesznek a „Rejtett Kincsek" kiállításon, amelyek eddig ki sem kerültek a bélyegtrezorból, mert nem voltak meg a bemutatásukra alkalmas technikai feltételek.

A kiállításon megcsodálhatjuk például a világ első bélyegét - a Black Penny-t -, vagy a világ legértékesebb bélyegei között nyilvántartott svájci kantonbélyegeket is. Látható  Than Mór bélyegterve 1848-ból, amely az első magyar eredeti bélyegterv.


KÉPGALÉRIA: KLIKK A FOTÓRA!


A látogatók megismerhetik a Fordított madonnát 1923-ból, a Nagymányai tévnyomatot 1938-ból, a Maurítius újnyomatokat, a Vörös Merkúrt vagy a Nixon ékszerbélyeget is. A tárlat részeként Pécsre került az 1851-ből származó Hawaii-i misszionárius bélyeg is, amelyért a XIX. században egy bélyeggyűjtő gyilkosságot követett el, hogy megkaparintsa a ritkaságot.

A világon nem volt még példa ilyen különleges és nagyszabású bélyegkiállításra.

A különböző nemzeti posták az országuk kultúráját bemutató bélyegekből küldtek válogatást a Magyar Postának - a tablókból „Európa Pécsre költözik" címmel nyílt kiállítás az intézmény egy másik termében. Minden jelentkező ország külön-külön tablókon jeleníti meg a saját kultúráját legszebben reprezentáló bélyegeit. Több mint 10 ország vonultatja fel - egyebek közt - népművészeti, festészeti, építészeti remekeit bemutató bélyegképeit.

A kiállítások megtekinthetőek a Bélyegfesztivál ideje alatt, minden nap 10-18 óra között.
Jegyárak: felnőtt 700 Ft, diák/nyugdíjas 350 Ft, csoportos belépő (minimum 20 fő) 300 Ft, családi jegy (2 felnőtt és 2 gyermek) 1500 Ft. A vendégkönyvben bárki elhelyezheti személyes bélyegét. A teljes bevételt a Bélyegmúzeum javára fordítják.


Fotó: Dittrich Éva