A BAT is besegít a NAV-nak az illegális dohánytermékek elleni harcban
2025. június 27. péntek 09:38

Ismét egy vezető dohányipari szereplővel működik együtt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a dohánytermékek illegális behozatalának és kereskedelmének még hatékonyabb visszaszorítása érdekében. A BAT Hungary a korábbi dróntechnológiai támogatását kiegészítőkkel bővítette, illetve új fordítógépeket vehettek át a NAV bűnügyi és rendészeti szakterületének munkatársai a vállalat képviselőitől.
Májusban a NAV és a BAT Hungary kétoldalú megállapodást kötött, majd Vargek Tamás, a BAT ügyvezető igazgatója összesen mintegy 16 millió forint értékben adott át tolmácsgépeket, valamint a korábban a NAV szervek részére biztosított drónokhoz egy kiegészítő csomagot, amely drón-akkumulátorokat, töltésbiztosító energiaforrást és beépíthető drónhordozó eszközöket tartalmazott.
Az adomány tovább erősíti a NAV drónkészletét, amely komoly szerepet játszott az egyik legutóbbi, 24 milliárd forint értékű történelmi méretű lefoglalási-akció során is.
„Az adományozott eszközök használatával a jövőben szinte folyamatosan röpképesek lesznek a NAV drónjai, még komplexebb ellenőrzést biztosítva a kritikusnak számító területek fölött"-fogalmazott Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke.
„Büszkék vagyunk arra, hogy hozzájárulhatunk a hatóság hatékony fellépéséhez a törvényes kereskedelmi környezet védelmében. A drónok már élesben is bizonyítottak, a mostani technikai erősítés pedig további támogatást jelent az illegális csoportok elleni erőfeszítések során" - mondta Vargek Tamás, a BAT Hungary ügyvezető igazgatója.
Magyarországon dohányipari terméket a Nemzeti Dohányboltokban lehet legálisan vásárolni. Továbbra is komoly problémát jelent az illegális kereskedelem, amely nemcsak a költségvetéstől von el évente több tízmilliárd forintot, hanem közvetve a szervezett bűnözést is támogatja. Az ilyen termékek gyakran bevizsgálatlanok, és fokozottan veszélyeztetik a fogyasztók egészségét.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécsi tűzoltó lett a legjobb egy...
- Súlyos balesettel indult a nap,...
- Orbán Viktor: a Voks 2025...
- A BAT is besegít a NAV-nak az...
- Pécsett dőlt meg pénteken a hajnali...
- Kemény ellenőrzésekre számíthatnak a...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Elgázoltak egy lányt a zebrán...
- Érkezik a hidegfront, de nem sokat...
- Egy méterhez közelít a Duna...