Választási csalással gyanúsított DK-s mentelmi jogáról döntenek
2019. október 21. hétfő 08:45

Az Országgyűlés hétfőn kezdi meg őszi ülésszakát. A képviselők az első napirendi pontként a választás rendje elleni bűntettel gyanúsított DK-s Varju László mentelmi ügyéről tárgyalnak és döntenek.
A házelnök - a parlament honlapján elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor kezdődik. A képviselők megemlékeznek öt közelmúltban elhunyt korábbi képviselőről: Máté Lászlóról (MSZP), Tóth Sándorról (KDNP), Rajk Lászlóról (SZDSZ), Riz Leventéről (Fidesz) és Szekó Józsefről (Fidesz).
A napirend előtti felszólalásokat követi Varju László mentelmi eljárása. A legfőbb ügyész egy folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványozta az ellenzéki képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. Az ügyészség gyanúja szerint ugyanis Varju László a 2018-as országgyűlési választás előtt anyagi juttatást ígért egy függetlenként induló jelöltnek azért, hogy visszalépjen a javára.
Az interpellációkra ezúttal is két óra áll majd rendelkezésre, amit az azonnali kérdések és válaszok követnek hatvan percben.
A parlament kedden folytatja kéthetes ülését.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Boban Markovic Orchestar is...
- Két autó ütközött Mohács határában,...
- Hamarosan itt a fűtési szezon, ne...
- Hazudtak reggel, éjjel meg este: 19...
- Leégett gyertya miatt halt meg egy...
- Döntött a Kúria, helybenhagyta a Pécs...
- A zebrán gázolt egy pécsi taxis, majd...
- Pécsett is kölcsönözhetők gyógyászati...
- Megjöttek a friss adatok, ennyit...
- Szívszorító: Mohácson és Pécsett is...