Tóthék megkapták Szilvásy bizonyítékait
2008. szeptember 25. csütörtök 13:17
Tóth Károly, a bizottság szocialista alelnöke közölte: a bizottság ülését Simicskó István (KDNP) többszöri kérésük ellenére sem hívta össze, ezért kérte Szilvásy Györgyöt, hogy ha nem is bizottsági ülésen, de tájékoztassa a megjelenő tagokat a bizonyítékairól. A konzultáción csak az MSZP által delegált tagok vettek részt, így csak ők vették át a telefonbeszélgetéseket tartalmazó CD-t és egy rövid leírást.
A konzultációról távozó Szilvásy György újságíróknak elmondta: Tóth Károly alelnök kérésére átadta a hanganyagot és annak írásos változatát, amelyek "az elmúlt napok állításait bizonyítják".
Tóth Károly a konzultáció után közölte, hogy a bizottság többi tagja is átveheti a bizonyítékokat a nemzetbiztonsági bizottság irodájában. Arra azonban a miniszter nem adott felhatalmazást, hogy a bizonyítékokat nyilvánosságra hozzák - tette hozzá.
A jelenlévők ma még semmivel nem tudnak többet, mint amikor bementek - jelentette ki a bizottság alelnöke, hozzátéve, hogy a testület minden tagjának joga van a titoktartási szabályok mellett meghallgatni a CD-t.
Arra a kérdésre, hogy a CD-n telefonbeszélgetések vannak-e, azt mondta: a miniszter tájékoztatása szerint igen, de még nem hallgatta meg a felvételt. Mint jelezte, az egészen biztos, hogy nem egy hívásról van szó.
A politikus azt ígérte, még csütörtökön tájékoztatást ad a hangfelvételekről, a titoktartási szabályok figyelembe vételével. A konzultáción csak az öt MSZP-s bizottsági tag jelent meg, ott volt Tóth Károly mellett Juhász Ferenc, Mécs Imre, Földesi Zoltán és Molnár Zsolt.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Személyautóval ütközött egy...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Idén először kedden emelkedett 30...

