"Tömegessé válhat az időskori szegénység"
2008. szeptember 22. hétfő 09:11
Néhány évtizeden belül tömegessé válhat az időskori szegénység, mert a jelenleg munkavállalói korúak közül sokan nem szerzik meg a nyugdíjhoz szükséges minimális szolgálati időt - olvasható a szociális védelemről szóló nemzeti stratégia jelentésében, melyből a Népszava idéz hétfői számában.
A becslések szerint 2030 körül mintegy félmillióan szorulhatnak ki a nyugdíjrendszerből, ez pedig megterheli majd a szociális ellátórendszert is.
Jelenleg 100 aktív befizetéséből 76 nyugdíjat finanszíroznak, ez utóbbi 2030-ra 85-re, 2050-re pedig 103-ra emelkedik, ha a rendszeren addig nem változtatnak.
A jelentés készítői arra figyelmeztetnek, hogy ez a helyzet vagy jelentős járulékemelést igényel, vagy folyamatosan növekvő hiányt indukál.
A lap emlékeztet arra, hogy az elkerülhetetlen reform kidolgozását a kabinet a Nyugdíj és Időskor Kerekasztalra bízta; a részletes hatáselemzés az év végére várható.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Személyautóval ütközött egy...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Idén először kedden emelkedett 30...

