Ötven vasútállomást újít fel a MÁV 2023-ig
2019. augusztus 26. hétfő 15:44

A MÁV Zrt. 2023-ig 50 vasútállomást újít fel, a vasúttársaság a saját forrásaiból évente 4-5 milliárd forintot szeretne fordítani a munkálatokra, amelyek az épületek állapotának javítását, az utasforgalmi terek komfortosabb kialakítását szolgálják - mondta a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
Homolya Róbert (képünkön) hozzátette, a MÁV-Start Zrt. utasforgalmi és jegypénztári adatai alapján választották ki az "50 megújuló állomás" elnevezésű karbantartási program állomásait.
Elsősorban a Budapest - Cegléd - Szolnok (100A vonal) és a Budapest - Vác - Szob (70-es vonal) vasútvonal állomásaira koncentrálnak, mivel ezek a legforgalmasabb elővárosi vonalak, és a jövőre forgalomba álló KISS emeletes motorvonatok is ezeken a vonalakon szállítják majd az utasokat.
MTI - Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ködös hajnal után akár 20 fok is...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Élete fogytáig fegyházban marad a...
- Az egyházmegyében szolgáló...
- Megszűnt a Mediterrán Rádió
- Utolsó útjára kísérték a mohácsi...
- Halálos tűz Baranyában: idős férfi az...
- Magukat házi gondozónak kiadó...
- Egyházmegyei kitüntetéseket adott...
- Egy nap alatt az összes jegy elkelt a...

