Nézze meg, visszatér-e a durva kánikula a hétvégén!
2024. augusztus 22. csütörtök 19:30

Napos, száraz, meleg idő várható a hétvégén. Visszatér a kánikula, vasárnap napközben már 33-38 Celsius-fokos csúcshőmérsékletre kell készülni, de a hajnalok frissítőek lesznek - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
Pénteken napos idő várható, legfeljebb fátyolfelhők lehetnek az égen, de csapadék nem lesz. A légmozgás legfeljebb a Dunántúl északi részén élénkülhet meg.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 29-35 fok között alakul.
Szombaton többnyire derült, napos idő várható, csak fátyolfelhők lehetnek az égen, csapadék ezen a napon sem várható. A déli szél napközben a Dunántúlon néhol megélénkül.
A minimum-hőmérséklet 10-20, a csúcsérték 32-37 fok között valószínű.
Vasárnap nagyrészt derült, napos időre van kilátás, csak fátyolfelhők lehetnek az égen, csapadék nem lesz.
Napközben a déli szél időnként megélénkül, majd estétől a Nyugat-Dunántúlon északnyugatira fordul a szél, és megerősödik.
Hajnalban 13-23 fok valószínű, délután 33-38 fokra lehet számítani.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Emberölés miatt tényleges...
- Döntött a köztársasági elnök, megvan...
- Fél éve eltűnt, 17 éves lányt...
- Orbán Viktor: a háború a legfontosabb...
- Ónos eső veszélye miatt adtak ki...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- A Nemzeti Választási Iroda készen áll...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Hajózási korlátozásokat vezettek be a...
- Februárban dupla nyugdíj érkezik, és...

