"Könnygázzal támadták a rendőrök a Hazatérés Templomát"
2008. szeptember 22. hétfő 23:00
"Tóth Gábor - állítása szerint templomba járó - budapesti rendőrfőkapitány felebarátai elleni hamis tanúbizonyságot tett a Hír Televízió 2008. szeptember 21-i Kontraszt című műsorában.
2008. szeptember 20-án, az este 18 órától kezdődő, a magyargyűlölet áldozataira emlékező istentiszteletünk alatt a Hazatérés Temploma területén tartózkodókkal szemben - a budapesti rendőrfőkapitány állításaival ellentétben - a rendőrség fenyegetően lépett fel, gyermekekre, nőkre és idősekre való tekintet nélkül egyértelműen megfélemlítő jelleggel, mely intézkedés mintegy egy óra hosszan tartott. Ez alatt a templomi - fedett és három oldalról zárt - előtérbe könnygázt fújtak be.
A templomi előtér lépcsőjén tartózkodók semminemű rendbontást nem követtek el, ennek ellenére a rendőrség illegális tüntetésen való részvétel miatt távozásra szólította fel az egyházközség tulajdonát képező templomlépcsőn menedéket nyert törvénytisztelő állampolgárokat. A rendkívül agresszív hatású gáz a templom zárt légterébe is bejutott, több hívünk rosszul lett, s szorult elsősegélyre.
A rendőrség törvénytelen fellépése súlyosan megzavarta az istentisztelet rendjét, ezzel is megsértve a magyargyűlölet áldozatainak emlékezetét.
Az egyházközségünk a fentiek alátámasztására fotó-, videó-, és hangdokumentációval rendelkezik.
A Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal felé az egyházközséget ért alkotmányos alapjogsértések miatt a büntető feljelentést megtesszük.
Budapest, 2008. szeptember 22.
Az elnökség nevében:
Witzl Antal sk.
műszaki gondnok,
Ifj. Hegedűs Loránt sk.
lelkész"
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Itt a menetrend, így alakul meg...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Személyautóval ütközött egy...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Idén először kedden emelkedett 30...

