Késő délután lezárhatják a rakpartokat
2011. január 17. hétfő 13:39
A közlemény szerint a BKK és a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. munkatársai folyamatosan figyelik a Duna vízállását annak érdekében, hogy a lehető legtovább közlekedhessenek járművek a budai és a pesti alsó rakparton.
Az elmúlt évek tapasztalata alapján a rakpartok első, részleges lezárását 640 centiméteres Duna vízállásnál kell megtenni. Már ennél alacsonyabb vízállásnál is megjelenhetnek vízfoltok a rakparton, mivel a víznyelőkből fel-fel törhet a víz az útpályára, de a folyamatos forgalmat ez még nem zavarja.
A forgalombiztonság növelése érdekében vasárnap 19 órától a budai oldalon a Margit hídtól az Árpád híd felé, a pesti oldalon pedig a Parlament és a Margit híd között 30 kilométer/órás sebességkorlátozást vezettek be.
A hajnali óráktól az FKF Zrt. útellenőrei folyamatosan figyelik a rakpartokat, és ha a vízszint átlépi a kritikus szintet, azonnal jelzik a kezelő Fővárosi Önkormányzatnak, amely ezután elrendeli a részleges, majd szükség esetén a teljes lezárást.
Az BKK arra kéri az érintetteket, hogy a rakparton parkoló járművüket vigyék biztonságos helyre. Felhívják a közlekedők figyelmét arra is, hogy a rakpartok várható lezárása, valamint az uniós elnökséghez kapcsolódó forgalmi korlátozások miatt torlódások várhatók a fővárosban.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kedden több hullámban újabb heves...
- Több mint félezer helyre riasztották...
- Nem tudott belenyugodni a szakításba...
- Szili Katalin: az unió nem foglakozik...
- Őri Lászlót választották a Baranya...
- Katasztrófa sújtotta területté...
- Kemény ellenőrzésekre számíthatnak a...
- Ahol a pécsi munkásosztály még...
- Pécsi Arcok - Szilágyi Omer: a...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...