KDNP: felesleges volt a magyar-szlovák találkozó
2008. november 15. szombat 18:27
A KDNP feleslegesnek tartotta ezt a találkozót, semmi nem fog változni. A párt azon az állásponton van, hogy addig nem lehet jövőt építeni, amíg a múlt nem tisztázódik - utalt a szóvivő a Dunaszerdahelyen történtek tisztázatlanságára.
Halász Zsuzsa úgy vélte, hogy a helyzet addig nem fog megváltozni, amíg Ján Slota a szlovák kormány tagja, és nem lehet egyenlőségjelet tenni a szlovákiai és a magyarországi szélsőségesek között, hiszen Szlovákiában a szélsőségek kormányon vannak, míg Magyarországon nem.
A párt szóvivője hozzátette: a KDNP nem akar senkit sem "menteni", hiszen pártja is elítéli a szélsőséges megmozdulásokat, de példátlannak nevezte, hogy a magyar miniszterelnök nem követeli a szlovák kormányfőtől, hogy szűnjenek meg a magyarokat ért diszkriminatív jelenségek, és ne kapjon bátorítást a magyarellenesség, ami Szlovákiában kormányszinten folyik.
A KDNP úgy véli, mélyponton vannak a magyar-szlovák kapcsolatok. Ez annak a folyamatnak az eredménye, amely 2002-ben az MSZP-SZDSZ hatalomra jutásával kezdődött - tette hozzá Halász Zsuzsa.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Személyautóval ütközött egy...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Idén először kedden emelkedett 30...
- Kiugróan emelkedett az ipari termelés...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Pécs-Villány-Mohács: szerdától...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Defekttel érkezhetnek meg szerdán a...

