Elítélték Novák Elődöt - ávósnak nevezett egy rendőr parancsnokot
2011. április 26. kedd 16:41
Becsületsértés vétsége miatt egy év próbára bocsátotta Novák Elődöt - a Jobbik jelenlegi országgyűlési képviselőjét - a Pesti Központi Kerületi Bíróság kedden - közölte a bíróság a Fővárosi Bíróság honlapján.
A közlemény szerint az ítélet nem jogerős, mivel a vádlott fellebbezett.
"A feljelentő polgári jogi igényét a bíróság egyéb törvényes útra utasította, mivel a kártérítés jogalapjának, illetve összegszerűségének bizonyítása a büntetőeljárás aránytalan elhúzódásával járt volna" - tartalmazza a bírósági közlemény.
Novák Előd egy a gyülekezési jog tárgyában született közigazgatási határozat felülvizsgálatát kérte, amelyet a Pesti Központi Kerületi Bíróság 2008. április 7-én tárgyalt. A tárgyaláson a felperesként jelenlévő Novák Előd az alperes Budapesti Rendőr-főkapitányság részéről megjelent és a tömegdemonstráció során parancsnoki feladatot ellátó rendőrt a tanúvallomása után többször "ávósnak", illetve "hazugnak" nevezte.
Ennek nyomán indult eljárás Novák ellen. A Pesti Központi Kerületi Bíróság 2009. január 6-án, tárgyaláson kívül hozott végzésében Novák Elődöt becsületsértés vétsége miatt egy évre próbára bocsátotta. Novák Előd tárgyalás megtartását kérte.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- A házasság érvénytelenségének egyes...
- Új eszközzel gyarapodott a...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Kérés nélkül is kapnak gondosórát a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Nem kell félni az ártalmatlan...