Elfogadta a parlament az iskolakerülés elleni törvényt
2012. július 12. csütörtök 14:14
Megszavazta a parlament csütörtökön azt a belügyminiszteri javaslatot, amely alapján jövő január 1-jétől az igazgatóhoz kísérheti a rendőr azt az általános iskolás diákot, aki igazolatlanul marad távol a tanítási órákról.
Pintér Sándor indítványát - amely a rendőrségi törvényt módosította - 252 igen, 43 nem szavazat és 33 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés, rögzítve a rendőrség feladatai között, hogy a fenntartó kezdeményezésére közreműködik az általános és a középiskolák rendjének fenntartásában.
A rendelkezés szerint ha egy 14 évnél fiatalabb diák nem tudja hitelt érdemlően igazolni, hogy engedéllyel hiányzik a tanításról vagy a kötelező iskolai foglalkozásról, és nincs vele nagykorú, akkor a rendőr - az iskolával való előzetes egyeztetés után - az igazgatóhoz kísérheti őt. "Hitelt érdemlő igazolást" az iskola, az orvos vagy a szülő állíthat ki.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jogerősen is elítélték a volt pécsi...
- Összeütközött két autó a Mecsekben,...
- Konkoly Zsófia bronzérem után ezüstöt...
- Bánki Erik: tarthatatlan, felháborító...
- Pedofilgyanú a bólyi plébánián,...
- Önkéntes beteglátogatókat toboroz a...
- Hatos. A f*szt, kilences: ez szinte...
- Idén már 72 ember veszítette életét...
- Ötvenkettedik évadját kezdi a Pécsi...
- Ismét apa-fia zarándoklatra hívja a...