Csapadékos, hideg őszi időre számíthatunk

2008. szeptember 15. hétfő 07:15

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában:

Skandinávia, Nyugat-Európa és az Ibériai-félsziget időjárását anticiklon határozza meg, ezért ezeken a területeken csendes, többnyire változóan felhős az idő. Északabbra a hajnali órákban már többfelé képződik köd.

Ugyancsak leszálló légmozgás alakítja a Földközi-tenger keleti medencéjének időjárását, ahol továbbra is sok a napsütés, csapadékról nem érkezik jelentés. Ezzel szemben a Kelet-európai-síkságtól a Fekete-tenger térségén keresztül egészen Olaszországig egy hosszan elnyúló, hullámzó frontrendszer húzódik. A front mentén többfelé fordul elő eső, záporeső, a délebbi területeken heves zivatarok is kialakulnak.

A hőmérséklet csúcsértéke Észak- és Kelet-Európában többnyire csak 7-14, nyugaton 15-21 fok között alakul. Délen ugyanakkor a délutáni órákra általában 24 és 30 fok közé melegszik fel a levegő, sőt Délkelet-Európában helyenként 32-37 fokot is mérnek.

Hétfő estig a Kárpát-medence időjárását mediterrán ciklon alakítja, ezért egyre többfelé kell csapadékra számítani, és tovább gyengül a nappali felmelegedés.

Előrejelzés az ország területére hétfő estig:

Hétfőn borult, sokfelé csapadékos időre számíthatunk. Több helyen jelentős mennyiségű csapadékra van kilátás. Az északkeleti szél megélénkül, hétfőn északkeleten és a Nyugat-Dunántúlon időnként megerősödik. Egy-egy viharos széllökés is előfordulhat.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6 és 11 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 8 és 13 fok között valószínű.

(mti)