"Az MSZP nem gondolkozik a Gyurcsány cseréjén"
2008. szeptember 02. kedd 09:07
Hangsúlyozta, a szocialisták "a lelkük mélyén pontosan tudták", hogy nem egyszerű partner a szabad demokraták szövetsége, de érdemibb tárgyalásokra számítottak.
"Az, hogy elmentek majdnem a falig volt koalíciós partnereink, barátaink, az azért meglepetés. Tekintettel arra hogy egy tárgyalás metódusa általában az, hogy elkezdjük, aztán majd befejezzük, és nem mondunk nehezen visszavonható, nehezen megváltoztatható dolgokat" - mondta.
Hozzátette: arra számított, hogy a miniszterelnök programjáról érdemi vita indul.
Mint mondta, továbbra is azt gondolja, hogy a tárgyalásoknak itt van az ideje, a költségvetés elfogadásig több hónap van vissza.
"Valószínűleg picit elfelejtette a Gábor, hogy az SZDSZ-nek azért egészen más a szerepe, mint a többi pártnak, akik klasszikusan ellenzéki pártok." Hozzátette: több kormányzati és az ország sorsát meghatározó felelősségi pont van, ahhoz hogy ezt lehessen mondani.
"Nem gondolom, hogy azt a felelősséget Gáborék elviselik, hogy nem lesz költségvetés, és januárban nem emelik meg az emberek nyugdíját, és nem kapnak több bért az állami alkalmazottak" - mondta.
Közölte: minden szinten folytatni kell a tárgyalást formálisan és informálisan, nem állhat le a tárgyalás folyamata. Kijelentette azt is, az SZDSZ nem teheti meg, hogy "állandóan
meghatározza, hogy ki legyen ennek az országnak az egyes számú vezetője." A műsorvezető kérdésére válaszolva kijelentette, hogy a liberális elutasítást követően nem gondolkodtak el a miniszterelnök cseréjén.
Suchman Tamás szerint a Fidesznek is nagyon nehéz lesz leszavazni a javaslatokat, amelyek a gazdaság növekedéséhez járulnak hozzá és az állampolgárok terheit enyhítik. Arra a műsorvezetői kérdésre: jól érti-e, hogy az MSZP még a Fidesz esetleges szavazatára is számít, a politikus igennel válaszolt.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Viharos széllel záporok érkezhetnek...
- Tíz éve "Moszkva" felirat, rövidesen...
- Heves zivatarok, jégeső csaphat le...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- Családi fesztivállal, ünnepi...
- Elismerések az ünnepen: pécsi...
- Két baranyai tóba is érkezett...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Európa legnagyobb műsorával készülnek...