A hogyan továbbról egyeztetett Orbán Viktor Putyinnal
2014. december 07. vasárnap 15:58

Vasárnap délelőtt telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz államfő a kétoldalú kapcsolatok perspektíváiról és a magyar-orosz energetikai együttműködés jövőjéről annak fényében, hogy a közelmúltban lezárult a Déli Áramlat projekt - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-vel.
Vlagyimir Putyin hétfőn Ankarában jelentette be, hogy Oroszország eláll a Déli Áramlat gázvezeték megvalósításától és Törökország felé vezető szállítási útvonalat épít ki. Az elnök ezt azzal indokolta, hogy az Európai Unió nem támogatja a beruházást, és Bulgáriától sem kapták meg az engedélyt az építésre.
Az Ukrajna megkerülésével tervezett Déli Áramlat európai gázvezeték Oroszország fekete-tengeri partvidékétől indult volna, és Dél- és Közép-Európa országaiba, így Szerbiába és Magyarországra is szállította volna az orosz földgázt.
Képünk illusztráció.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...
- Adni és olvasni nagyon jó! Második...

