Jó reggelt, Földlakó! - az utolsó harminc oldal
2010. április 17. szombat 13:30

– Nagyon termékeny, gondos szerző volt – meséli szerkesztője –, rengeteg versrészeltet használt, de előszeretettel idézett a nagy kedvenctől, Thomas Manntól vagy a Bibliából is. Minden érdekelte, mindennek utánajárt, de legfőképp az emberek érdekelték.
Vallástörténettel foglalkozó írásai az Égre néző ember sorozatban jelentek meg (gyűjteményes kötetben A széthasadt kárpit címmel adták ki), de foglalkozott a nagy vallásalapítókkal (Ábrahámmal, Mózessel, Buddhával, Mohameddel) is, az Ó- és Újszövetségről szóló műve pedig Írás címmel került a boltokba.
Imádott utazni, érdekelte a politika
A Lelkek és göröngyök című gyűjteményes kötete pszichológiai írásait tartalmazza. De érdekelte a politika, a gazdaság is: az elsősorban barátairól, ismerőseiről szóló Holdidő illetve Napidő című könyveiben élesen bírálja a magyar politikai életet, tavaly megjelent Válság és megújulás című könyve pedig a gazdasági válságra reflektált.
Imádott utazni is, Indiában több évig élt – ezt örökítette meg Várj, amíg eljő az órád! címmel megjelent útinaplójában. A másik nagy kedvenc Izrael volt, 15 éve megjelent naplójának átdolgozását, Tűz a hegyen címmel karácsonykor adták ki.
Hangja hangoskönyveken él tovább
„Harminc éve a Magvető kiadónál a Gyorsuló idő sorozatban jelent meg A belső utak könyve című műve, amelyet én borzasztóan szerettem. Néhány éve Pétert rábeszéltem, hogy ennek néhány fejezetéből készítsünk hangoskönyvet. A kijelölt részeket ő maga olvasta fel. Nagyon szép, meleg hangja volt” – meséli Pataki Erzsébet. Később kedvenc állatairól is született hangoskönyv (Részemről mondjunk Mancsot), illetve hangja hallható a jóga könyvéhez mellékelt CD-n is.
A kedvencek
„Az én személyes kedvencem, ami mellesleg nagyon sikeres is volt, a Ne menj a romok közé! című kötetete volt, amely Az élet dolgai sorozatban jelent meg. Témája a megszakadt kapcsolatok, hogy hogyan kell szépen elválni, továbbmenni. Pétert ugyanis rendkívül foglalkoztatták az emberi kapcsolatok” – árulja el Popper könyveinek szerkesztője.
Popper Péter talán legkedvesebb könyve viszont a tavaly megjelent Hordaléktalajon volt. „Előszedte az évek során az íróasztalában felgyűlt emlékrészleteket: naplójegyzeteket, novellákat, színdarabokat, verseket. Azt mondta, az ember időnként rendet rak az asztalán, az életében – és ez jött ki belőle.”
Forrás: origo.hu – Fotó: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Őri László: a baranyai gazdákra...
- Előszezoni menetrendre vált hétfőtől...
- Ilyen lesz az idei balatoni, fagyis...
- Megdőlt az országos hajnali...
- Már csak pár napunk maradt az...
- Megúszta a börtönt a kollégáit...
- Tégla a Csillagban, besúgó a...
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Fiatal rablók tartották rettegésben...