Schmitt szerint kevesebben leszünk Pekingben

2008. január 18. péntek 22:15

A Roland Divatház nyerte az olimpiai csapat forma- és felvonuló ruháinak megtervezésére és gyártására kiírt pályázatot. Schmitt Pál MOB elnök szerint a legoptimistább jóslatok szerint is csupán 180 magyar sportoló viselheti majd Pekingben az egyenruhát.

A Magyar Olimpiai Bizottság pénteki elnökségi ülésén döntött arról, hogy a Roland Divatház öltözteti majd a magyar csapatot a nyári ötkarikás játékokra. Schmitt Pál elnök elmondta: közbeszerzési eljárás keretében három cég összesen nyolc kollekciójából szavazták meg a győztes ruhákat. A Divatház eddig egyszer, 2002-ben, a Salt Lake Cityben rendezett téli olimpiára „öltöztette fel" a magyar csapatot.

Azt hogy miben vonulnak majd fel legjobbjaink az ötkarikás játékokon már eldőlt, de az, hogy hányan ölthetik majd magukra a díszes egyenfelszerelést, még bizonytalan.

- Vékony jégen táncol a magyar sport. A legutóbbi játékok előtt ilyenkor már 140 kvótánk volt, most 86 van. A végső létszám 170 maximum 180 lesz, míg Athénban 219-en voltunk. Nagyon nehéz a kvalifikációt kiharcolni, ez most már látszik - nyilatkozta Schmitt Pál MOB elnök.

Athénba négy csapatunk is kijutott a világversenyre, most egyelőre csak a férfi vízilabda-válogatott szereplése biztos, a női illetve a férfi kézilabda-válogatott még harcban áll a pekingi részvételért. Schmitt Pál szerint ha megtörténik a csoda és három csapatunk is kijut az olimpiára, akkor legalább 180 fős lesz az ötkarikás játékokra utazó magyar csapat.

SamsungSport