Korcsolya vágta el a hokis nyakát - túlélte

2008. február 11. hétfő 22:45

Rengeteg vért vesztett Richard Zednik, akinek nyakát elvágta társa korcsolyája. A szlovák játékost megműtötték, és túl van az életveszélyen.

Borzalmas jelenet miatt szakadt félbe a Buffalo Sabres - Florida Panthers mérkőzés az NHL-ben. A vendégek egyik játékosa, Olli Jokinen ugyanis olyan szerencsétlenül esett el a jégen, hogy levegőbe emelkedő korcsolyája éppen csapattársa, Richard Zednik nyakát érintette.
 
Az éles penge elvágta a játékos torkát, aki elvánszorgott a kispadig, de később összeesett, és kórházba kellett szállítani. A szlovák játékos rengeteg vért vesztett, ezért életmentő műtétet hajtottak végre rajta, de az orvosok szerint stabilizálni tudták állapotát.

A két csapat hokisai döbbenten álltak a pálya mellett a drámai eset után, és többen nem értették, miért kell lejátszani a találkozót, de végül 15 perc után folytatták a játékot. "Láttam a videón, hogy én okoztam a balesetet, be is akartam menni Richardhoz a kórházba, de játszani kellett. Szerintem hiba volt folytatni, utána már nem tudtunk a meccsre koncentrálni" - nyilatkozta Jokinen.
 
A Buffalo otthonában 1989-ben hasonló incidens történt, akkor a kapus, Clint Malachuk nyakát vágta el egy korcsolya, és 300 öltéssel kellett összevarrni a sebet. A hálóőr életét egy vietnami veterán mentette meg, aki azonnal elszorította sebet, így életben maradhatott Malachuk, és négy nap múlva már újra jégen volt.

bulvarsport.hu