Koeman egy igazgató-asszisztenst is kapott
2008. június 17. kedd 16:44
A futballtudós a '90-es években az Ajaxnál, Leo Beenhakker és Luis van Gaal mellett alapozta meg tudását, hosszú, sikeres időszakot töltött az akkoriban BEK- és UEFA-kupa-győztes, gyakorlatilag minden lehetséges futballtrófeát begyűjtő amszterdami együttesnél.
Később dolgozott a szaúd-arábiai válogatott mellett, majd 2005-2006-ban Debrecenben, utána az AS Monacónál, legutóbb pedig az Egyesült Arab Emirátusokban.
Jámbor László egyrészt Erwin Koemannak, az A-válogatott szövetségi kapitányának asszisztense lesz, egyéb tevékenységét igazgatói beosztásban a teljesítményfejlesztés különféle területein végzi majd.
A szövetség fejlesztési igazgatójaként felelőse az edzőképzésnek, felügyeli a különböző korosztályos válogatottakat (köztük természetesen a júliusi Eb-döntőre készülő U19-es együttest is), s - nem utolsósorban - vezeti, koordinálja a Telkiben épülő edzőközponttal kapcsolatos feladatokat. A komplexum jövő év elején esedékes átadása után ő látja majd el az igazgatói teendőket.
Jámbor László szerződése - szinkronban Erwin Koemanéval - 2009. október 31-ig szól
mlsz.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két baranyai városban készülhetnek a...
- Juhász Dorka megsérült, egyelőre...
- Pécs-Villány-Mohács: pótlóbuszok...
- A baranyai strandok többsége a...
- Michelisz Norbert megnyerte aTCR...
- Ismét számba veszik az erdei...
- Komlói rablót keresnek a rendőrök: ki...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- A pécsi Pitbull lett Gulyás helyett...
- Faggyal, havazással és széllel...

