Ivkovics lemondott a kapitányságról

2008. június 18. szerda 22:31

Ivkovics lemondott a kapitányságról
Ahogy azt a „kétmagyaros szabály" kapcsán a Pécsi Újság.hu-nak már két hónapja előrevetítette, miután a Liga megbuktatta javaslatát, lemondott kosárlabda szövetségi kapitányi tisztéről Sztojan Ivkovics, a PVSK-Expo Center Pécs férficsapatának szakmai igazgatója.

Sztojan Ivkovics levélben tudatta a szövetséggel (MKOSZ), hogy a továbbiakban nem tudja ellátni feladatát. A szakember - aki kinevezése ellenére máig nem rendelkezett aláírt szerződéssel - azzal indokolta döntését, hogy nem talált meghallgatásra a légiósok korlátozását célzó javaslata.

Ivkovics már tavaszi kinevezésekor feltételként jelölte meg, hogy a közeljövőben olyan szabályt kell alkotni, amely az eddigi egyről kettőre emeli az egyszerre kötelezően pályán lévő kosarasok számát. Az elnökség ugyan támogatta az elképzelést, ám a férfiliga megvétózta az ötletet.

Az MKOSZ vezetősége szerdai ülésén tudomásul vette Ivkovics elhatározását, és felkérte a szakmai bizottságot, hogy jövő pénteki ülésén tegyen javaslatot az új szakvezető személyére, aki az Európa-bajnoki selejtezőkön irányíthatja a nemzeti együttest.

„Az ominózus magánlevelet és benne a távozásom felajánlását három hete írtam meg Berényi János elnök és Sterbenz Tamás főtitkár úrnak, eddig nem reagáltak rá, úgyhogy igencsak meglepett ez a mai bejelentés", csodálkozott el a szövetségi bejelentés időzítésén a pécsi szakvezető.

„Egyértelműen úgy értékelem a helyzetet, hogy a szövetség a válogatott ellenében a klubok mellé állt, miközben én a nyaralásomat félbeszakítva azzal töltöttem az elmúlt hétvégét, hogy egyeztettem a keret tagjaival. Levelemben felvetettem, hogy ha nem vállalja más, akkor én fizetség nélkül folytatom a kapitányi munkát, de ezt inkább afféle gesztusnak szántam" - tette hozzá Ivkovics.

A szakember sajnálatosnak nevezte, hogy tudomása szerint mindössze három élvonalbeli egyesület támogatta a külföldiek számát korlátozó ötletét, amely Nyugat-Európában már bevált gyakorlatnak számít, és amelyből szerinte a magyar kosárlabda profitált volna.

„Annak viszont örülök", tette hozzá, „hogy a bejelentés után nagyon sok játékos keresett meg telefonon, és egyetértettek vagy legalábbis jelezték, hogy megértik a döntésemet."


Képünkön: Sztojan Ivkovics március elsején, a pécsi All Star-gálán győztes csapat mestereként debütált a válogatott élén

MTI - Sz. Zs.