Davison váltja Csankot a Ferencváros kispadján
2008. április 16. szerda 19:59
- Rutinos edzőként tudtam, hogy mindez bekövetkezhet. A vezetőink megfontolt döntését a csapat jelenlegi helyzetében én is elfogadom - mondta Csank János.
- Megtiszteltetés számomra, hogy egy ilyen híres klub vezetőedzője lehetek - mondta Bobby Davison. - Szeretném sikeressé tenni a csapatot, amelyhez a játékosoknak legalább olyan odaadóknak kell lenniük a klub iránt, mint a szurkolóinknak. Minden játékosnak a végsőkig kell küzdenie, ha a Ferencváros mezét viseli. Hangsúlyozom, senkinek sem biztos a helye, a labdarúgóknak minden héten meg kell küzdeniük azért, hogy a jövő héten is a kezdőcsapat tagjai legyenek.
- Annak idején a Sheffield United, a Leeds United és a Derby County mezében én is megharcoltam minden labdáért, és ezt várom el mindenkori játékosaimtól. Ha ezt a mentalitást magukévá teszik, akkor a képességeik legjavát nyújtva eredményesek lehetünk az elkövetkező nyolc fordulóban.
- Davison jól ismeri a csapatot, hiszen hónapok óta figyelemmel kíséri minden edzésüket és mérkőzésüket - mondta Berki Krisztián, az FTC Zrt. igazgatótanácsának elnöke.
- Csank János szakmai hozzáértését senki sem kérdőjelezi meg, Bobby mentalitása azonban új lendületet adhat az együttesnek. Az angol tulajdonos és maga Davison is elismeri Csank felkészültségét, ezért ő továbbra is az FTC Zrt. alkalmazottja marad.
- A többségi tulajdonossal egyetértésben hoztunk döntést - mondta Rieb György, az FTC elnöke -, hiszen mindkét fél csakis azt tartja szem előtt, hogy a bajnokság végén a labdarúgók is a klub hagyományaihoz méltó helyet vívjanak ki maguknak.
A új vezetőedző a fenti nyilatkozatot követően a legközelebb a szombati bajnoki mérkőzés utáni sajtótájékoztatón áll az újságírók rendelkezésére, míg a labdarúgókra vonatkozóan határozatlan időre nyilatkozatstopot léptet életbe az FTC Zrt.
A zöld-fehérek hátránya nyolc fordulóval a vége előtt nyolc pont az éllovas Kecskeméttel szemben az NB II keleti csoportjában, így már csak minimális esélyük van az élvonalba jutásra.
ftc.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Második alkalommal imádkoztak...
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Anyák napja: megköszönni sosem késő,...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Több ezer tonna faapríték parázslott...