Végleg bezár a pécsi vidámpark - vagy csak az üzemeltető adta fel

2011. szeptember 18. vasárnap 16:45

Végleg bezár a pécsi vidámpark - vagy csak az üzemeltető adta fel

A pécsi közbeszédben már csak depresszióparknak nevezett Pécsi Vidámpark rövidesen gazdátlanná válik, az üzemeltető ugyanis nem akarja a lepukkant létesítményt tovább működtetni. Mint fogalmazott, nagy bukás volt számára is az elmúlt két év, szerinte a jelenlegi formájában nincs értelme a nyitvatartásnak. Az egykor felkapott helyen az idei nyáron alig volt vendég, az egyik nap például mindössze három család tévedt be. A felújítás százmilliónál is többe kerülne. 


A Pécsi Vidámparkot 2004-től a Sodin és Schneller Kft. üzemeltette, a vállalkozás azonban két évvel ezelőtt megszűnt, így a Sodin Park Kft. vette át az éves szinten hét-nyolcmillió forintot felemésztő feladatot. A lépés nem hozott nagy változást, hiszen mindkét vállalkozásban Sodin Péter játszotta a kulcsszerepet. Mostanra neki is elege lett a lerobbant parkból. A rendezvényszervezéssel is foglalkozó cégvezetőt a távozás okairól kérdeztük.

- Akkora nagyságú befektetésre lenne szükség, melyet nem bírnék el - kezdte. - A játékok és a terület elhanyagolt állapotban van, rengeteg pénzt kellene rákölteni. Mivel ehhez a munkához semmilyen segítségre sem számíthatok, nem fogom tovább üzemeltetni vidámparkot.

Szeptemberben még nyitva lesznek

A matuzsálem korú játékok megérték, hogy az egykori gyerekek szülőként térnek vissza hozzájuk. Akár nosztalgiából vagy csak azért, hogy a lurkók is láthassák, melyik körhintán játszott apa és anya, szeptember végéig még felkereshető a Pécsi Vidámpark. A felnőttek kétszáz forintért válthatnak úgynevezett sétáló jegyet, a játékokat pedig négyszázötven forintért lehet használni. Ha egyszerre tíz bilétát vásárol valaki, kedvezményt kap, a csomag négyezerbe kerül.

Szerinte a városvezetésnek el kell döntenie, hogy egyáltalán akar-e vidámparkot, hiszen a jelenlegi formájában nincs értelme működtetni a létesítményt.

- Az elmúlt két évben hatalmas volt a visszaesés, nagy bukás volt ez az időszak. Három esztendővel ezelőtt a parkban hétköznap tizennégy, hétvégén huszonhárom ember dolgozott. Ma egyszerre ketten-hárman, jobb esetben négyen-öten vannak munkában, ennyi is bőven elég - fogalmazott, majd hozzátette: a város sokat segíthetne azzal, ha programokat szervezne a parkba, de erre jóideje nem volt példa.

A létesítményt idén nagyjából ötezer ember kereste fel, de volt olyan nap, hogy mindössze három család tévedt be. Érthetően a büfé sem ment jól: előfordult, hogy egész nap nem adtak el semmit.

- Ha a retro játékokat felújítanánk, akkor is versenyképes lehetne a vállalkozás. Ha viszont modern masinákkal szeretnénk becsalogatni a vendégeket, horribilis összegeket kellene elkölteni - mondja Sodin Péter. 

A számítások alapján a teljes renoválás minimum ötvenmillió forintba kerülne, de a százmillió feletti összeg is reális. Igaz, ebben két új játék beszerelése is benne van.

Egyelőre azonban nemhogy új attrakciók, januártól üzemeltető sem lesz. Szerettük volna megtudni, milyen sorsot szán a tulajdonos pécsi önkormányzat a vidámparknak, ám e-mailben elküldött kérdésinkre cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ. Ismerve viszont a város nehéz anyagi helyzetét, a közeljövőben aligha lesz pénz a vidámpark újjáélesztésére.

Képünkön: a lerobbant vidámpark egy darabja. 

Palotás P. - Fotó: Dittrich Éva