Vasárnap újból képviselőket választanak Apátvarasdon
2020. január 20. hétfő 17:00

Időközi képviselő-választást tartanak vasárnap a Baranya megyei Apátvarasdon, ahol október 13-án csak polgármestert választottak, mert nem volt elég képviselőjelölt.
Fenyvesi János, a Pécsváradi Közös Önkormányzati Hivatal jegyzője az MTI érdeklődésére elmondta: október 13-án azért maradt el a képviselő-választás Apátvarasdon, mert a négy képviselői helyre csak három jelölt volt.
Az időközi választásra négy független egyéni listás jelöltet vettek nyilvántartásba - tette hozzá.
A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint Apátvarasd névjegyzékében 104 választópolgár szerepel az október 13-ai 106-tal szemben. Az őszi polgármester-választáson 33,02 százalékos volt a részvételi arány, vagyis 35-en szavaztak, amivel az egyetlen független jelöltet, a települést addig is irányító Bodorkás Istvánt újból polgármesternek választották.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Felvonták a nemzeti lobogót az...
- Fröccsliget is lesz idén a Káptalan...
- Döntetlent játszott hétvégén a PMFC...
- Zárva Pécs legrégebbi zárszaküzlete -...
- Nyomozás indult a Pesti úti...
- Három autó ütközött, lezárták a 6-ost...
- Nézze meg, elkeltek-e a millárdok az...
- Nyomoznak az egyik legnagyobb magyar...
- Hatalmas mennyiségű hulladék ég a...

