Újpatacs: megszüntetik a sportpályát?

2008. augusztus 13. szerda 21:40

Újpatacs: megszüntetik a sportpályát?
Mint arról beszámoltunk, Újpatacson néhány hete lezáratta az önkormányzat a környékbeli gyerekek által használt egyetlen sportpályát, miután egy helyi lakos bejelentést tett a városházán, mondván, a szomszédokat zavarják a srácok. Az ügy ugyan még nem zárult le, de várhatóan KRESZ-pályává alakítják át a jelenleg egyetlen, sportolásra is alkalmas betonplaccot.

A gazdasági bizottság a héten tárgyalta azt az előterjesztést, amelyben két megoldási javaslat szerepelt. Az egyik szerint a pályát teljesen fel kell számolni, az aszfaltot felszedni, s a területre egy jásztóteret építeni. (Ez már csak azért is a helyismeret teljes hiányára utal, mert a sportpályától légvonalban 100 méterre van egy fából épült és körbekerített játszótér, füves területtel - a szerk.) 

A dokumentum szerint a másik variáció az lenne, hogy csak a kosárpalánkokat, illetve a magas kerítést bontanák el, és a kisgyermekek számára közlekedési pályát alakítanának ki. Az előterjesztésben az áll, hogy ez a változat kevésbé terhelné meg a az önkormányzati büdzsét, és a lakók megelégedésére is szolgálna. (Mint megírtuk, a környékbeli lakók közül 170-en aláírásukkal tiltakoztak a pálya felszámolása illetve átalakítása ellen...) 

Kunszt Márta, a terület egyéni képviselője elmondta, a helyzet tisztázása érdekében már korábban is tartott lakossági fórumot, de újra összehívja majd a lakókat. Hozzátette, mindkét fél álláspontját megérti, ezért ő kompromisszumos megoldásra törekszik.

Mint mondja, azt szeretné elérni, hogy a jelenlegitől néhány száz méterre fekvő, önkormányzati tulajdonban lévő területen alakítsanak ki egy füves pályát, s amíg a KRESZ-pályát nem festik fel, illetve az új pálya nem készül el, addig is használhassák a fiatalok a jelenlegi játékteret. A képviselő úgy véli, az átalakításokra jövő tavasszal kerülhet sor.

A gazdasági bizottság minapi állásfoglalása szerint a közlekedési park létrehozáshoz szükséges engedélyes tervek elkészítésére három cégtől kér a város árajánlatot.

B. M. - Fotó: Dittrich Éva