Több együttes ad koncertet a pécsi Kodály Központban
2017. szeptember 23. szombat 17:30

Snétberger Ferenc Kossuth-díjas gitárművész együttese október 3-án, a Sárik Péter Trió pedig október 20-án koncertezik a pécsi Kodály Központban - tájékoztatta a szervező Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. (ZSÖK) az MTI-t.
A közlemény szerint az AutumnJazzSession elnevezésű program keretében Snétberger Ferenc, a hátrányos helyzetű gyerekek zenei képzésével foglalkozó Snétberger Zenei Tehetség Központ alapítója "az improvizáció-pedagógia mesterével", Anders Jormin svéd nagybőgőssel és a New Yorkban élő Németh Ferenc dobossal ékezik a baranyai megyeszékhelyre.
"A közönség a gitár és a bőgő énekelt dialógusát hallhatja, amelyhez érzékeny ritmikai hátteret kínálnak a dobok" - olvasható az összefoglalóban, amely azt is felidézte, hogy Snétberger Ferenc áprilisban jelentette meg az ECM kiadónál Titok című albumát.
A gitárművészről azt írták, hogy zenéje szerteágazó gyökerekkel rendelkezik: organikusan egyesíti a roma és latin-amerikai hagyományt a jazz és a klasszikus zene hatásaival.
A Sárik Péter Trió X Beethoven című műsorával érkezik a Kodály Központba október 20-án.
A pécsi koncerten Beethoven szimfóniáinak és zongoraszonátáinak "jazzesített" átiratait hallhatja a közönség a Pécsi Vonósok közreműködésével, Győri Kornél vezényletével - ismertette a ZSÖK.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elgázoltak egy lányt a zebrán...
- Csütörtökön tetőzik a kánikula, este...
- Szederkényben lelt otthonra a...
- Lemond és kiszáll a napi politikából...
- Voks2025: bemutatták a vármegyei...
- Meggyepálta egymást két férfi egy...
- Fokozódik a migrációs nyomás a déli...
- Molesztálta tanítványát egy pécsi...
- Szobrász-restaurátor szimpóziumot...
- Elfajult egy buli Komlón, négy ember...