Tények a Maléter Pál úti jelzőlámpa építéséről

2009. október 08. csütörtök 14:59

Sajtóközlemény:

"Tóth Bertalan megint nem mond igazat.

A tények a Maléter Pál úti jelzőlámpa építésével kapcsolatban a következőek, amelyeket dokumentumokkal tudunk bizonyítani.

2008. május 27-én Kővári János, ÖPE képviselő és én, egy héttel a sajnálatos baleset után - miután az akkori MSZP-s városvezetők semmit nem tettek az ügyben - önálló képviselői indítványt tettünk a Közgyűlésben, hogy létesüljön itt jelzőlámpás kereszteződés. Ezt akkor az MSZP-SZDSZ városvezetés elutasította. (Ha támogatták volna, akkor egy éve jelzőlámpa állna az érintett kereszteződésben.)

Tóth Bertalan közleménye

Épül a jelzőlámpa

Megkezdődtek a Maléter Pál és a Varsány utcai csomópont jelzőlámpával való felszerelésének kivitelezési munkái. Még az előző városvezetés nyújtott be pályázatot a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központhoz, amely a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium háttérintézménye. Az Önkormányzat a pályázathoz biztosította az önerőt. Még tavasszal kapta meg az Önkormányzat az értesítést, hogy a pályázat nyert. Sajnálatos módon a Minisztérium az útalapot nem töltötte fel, ezért a forrás nem állt rendelkezésre. Bókay Endre országgyűlési képviselő a pécsi MSZP felkérésére lobbimunkába kezdett a Minisztériumnál és elérte, hogy az országban egyedüliként a pécsi pályázatra biztosították a forrást. A Magyar Közút a város megbízásából lebonyolította a közbeszerzési pályázatot, amely eredményesen zárult, így a kivitelezési munkák megkezdődtek. Nem a FIDESZ és Kővári János szólamai, nem a már megszokott PR-politizálás, hanem egy ügy felvállalása és megoldása hozza meg a valós eredményt.
Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a Maléter Pál utca biztonságosabbá tételének első lépését továbbiak kövessék. A tettek a fontosak, nem az ígéretek.

Dr. Tóth Bertalan, az MSZP Pécsi elnöke

Három hónappal később ugyanezzel az indítvánnyal állt elő az MSZP azzal, hogy ennek kivitelezésére pályázatot nyújt be a Közlekedés Koordinációs Központ Útpénztár Előirányzatára. Ez meg is történt. A pályázat ugyan nyertesnek lett nyilvánítva, ám az Útpénztártól az a levél érkezett még 2008. februárban, hogy nem tudják a forrást biztosítani ebben az évben a kivitelezéshez.

Erre a levélre az akkor még hivatalban lévő és akkor általános helyettes városvezető, Tóth Bertalan semmit nem reagált, az ügy ismét megállt.

2009 májusában, az új városvezetés megalakulása után Kővári János utánajárt az ügynek és ekkor megtudva, hogy az ügyben nem történt előrelépés, kezdeményezte, hogy az új városvezetés vegye fel a kapcsolatot az Útpénztár vezetőivel és tárgyaljon a finanszírozásról.

A találkozóra sor is került június 10-én - erről jegyzőkönyv is készült - a városházán, ahol megállapodás született arról, hogy a város kész megelőlegezni a 15 millió forintot, amelyet később az Útpénztár megfinanszíroz. Június 18-án erről Kővári János kezdeményezésére a Pécsi Közgyűlés határozatot is hozott.

Ezt követően 2009. június 24-én kaptunk értesítést arról, hogy a Közlekedési Minisztérium jóváhagyta a kivitelezést és ennek közbeszerzési eljárását megkezdik.

Most a közbeszerzési eljárás után végre a kivitelezés is megkezdődött.

Tóth Bertalan közleménye az ügyben szándékos és tudatos félrevezetése a pécsieknek, hiszen a mi kezdeményezésünkre kezdett el egyáltalán 2008 májusában foglalkozni az üggyel az akkori MSZP-s városvezetés, és végül a megoldást is a jelenlegi városvezetés Kővári János kezdeményezésére ez év június 18-i döntésével mozdította elő.

A fentiek ellenére az a véleményünk, hogy valójában nem az a fontos, kinek köszönhető az épülő jelzőlámpa. Sokkal fontosabb az a tény, hogy lesz, és hogy emiatt várhatóan javul és biztonságosabbá válik a közlekedés."


Csizi Péter, a Fidesz választókerületi elnöke