Szili Katalinban vannak még kérdőjelek
2008. április 28. hétfő 13:44
Nagy kérdés, hogy a szerkezeti átalakítás hogyan szolgálja azokat a programokat, amelyeket akár a fejlesztés, akár az egészségügyi reform területén végig kívánunk vinni - mondta Szili Katalin, azt követően, hogy tárgyalt az új-zélandi házelnökkel.
A házelnöki találkozón szó volt a kisebbségi kormányzásról is.
Margaret Wilson a távirati irodának kiemelte: Új-Zélandon immár három választáson keresztül volt kisebbségi kormányzás. Annak érdekében, hogy jól működjön az ilyen rendszer, megértésre és sok konzultációra van szükség a pártok között - tette hozzá.
Egy politikailag súlyosan megosztott országban akkor működhet hatékonyan a kisebbségi kormány, ha megvan a hajlandóság abban, hogy az ország érdekeit szolgálják a pártok. A politikai erőknek ki kell tartaniuk elveik mellett, ezeket azonban félre kell tenniük, ha fontos kérdésekről van szó - hangsúlyozta Margaret Wilson.
Az új-zélandi házelnök európai útjának célja, hogy jobban megismerje a kontinens választási és politikai rendszereit.
Margaret Wilson rámutatott: Új-Zélandnak jelentős kapcsolatai vannak Európával. Habár Magyarország és Új-Zéland között nagy a földrajzi távolság, az elvekben azonban nagyon közel áll a két ország egymáshoz - tette hozzá.
A tárgyalás után mind a két házelnök kiemelte: a világ országai előtt álló egyik legnagyobb kihívás a klímaváltozás, épp ezért nagyobb hangsúlyt kell helyezni a környezetvédelemre.
Az új-zélandi házelnök szombaton érkezett Magyarországra és egészen szerdáig marad. Programja során találkozik az államfővel, a külügyminiszterrel, és tárgyal az MSZP és a Fidesz képviselőivel is.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszólalt a rendőrség: nem...
- Gulyás Gergely a nyugdíjakról: túl is...
- Orbán Viktor szerint a Fidesz meg...
- Párás, ködös éj után egy kis napsütés...
- Tovább javítaná a vonatok pontosságát...
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Meteorológia: furcsaságokat is...
- Leltárba veszik a hazai...
- Újraépítik a vasutat Palotabozsokon –...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...

