Széchenyi: úgy tűnik, alku született
2008. május 22. csütörtök 17:37

A közgyűlés a következő ülésen dönt a Széchenyi sorsáról, de egy mai sajtótájékoztatón Meixner András alpolgármester és Teleki Zoltán, az intézmény szülői munkaközösségének elnöke bejelentették, hogy sikerült kompromisszumra jutniuk.
Az alpolgármester szerint a MSZP frakciója támogatja, hogy a megállapodás alapján a következő közgyűlésen a módosítsák a korábbi elképzeléseket.
Az egyezségben az áll, a képviselők elé kerülő határozattervezetbe belefoglalják azt is, hogy a jelenleg az iskolába beiratkozott tanulók a Széchenyi ntézményének keretein belül kapjanak érettségi bizonyítványt, illetve szakmunkás-és technikusi oklevelet.
A szülők beleegyeztek, hogy az önkormányzat a Széchenyi Gimnázium és Szakközépiskolát 2009. június 30-i hatállyal átszervezi, aképpen, hogy a gimnázium megtartása mellett az intézmény szakközépiskolai és szakképzési tevékenységét - felmenő rendszerben - jogutódlással megszünteti. Az iskolának ezen oktatási tevékenységét egyrészt a Zipernowsky, másrészt a Angster József iskola veszi majd át.
A javaslat szerint a Széchenyi idén ősszel még igen, de a 2009/2010-es tanévre már nem vehet fel a szakközépiskolai, illetve a 2013/2014-es tanévre a szakképzési évfolyamokra (a technikusi képzésekre) iskolásokat.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete pécsi ügyvivő testülete közleményben tiltakozott a szerintük „megállapodásnak nevezett lépés ellen, amely az intézmény-átszervezés kapcsán olyan szereplők között köttetik, akik közül valamelyik fél hosszú távon nem érintett a város közoktatási intézményrendszerének működésében".
Szerintük ugyanis a múlt heti tüntetést szervező szülőket Meixner András olyan „alkuba" vonta be, amely nem szól másról, mint a jelenleg az intézménybe járó, illetve a 2008/2009-es tanévtől oda beiratkozandó tanulók középiskolai- és szakképzéséről. Az érdekképviselet úgy látja, a szülők Meixner Andrástól mindenféle garancia és részletek kidolgozása nélkül csak arra kaptak ígéretet, hogy a beiratkozott tanulók az intézményben fejezhetik be tanulmányaikat.
Mindez, állítják, nem más, mint az eredeti, a Széchenyi szakképzési ágának leválasztásáról és áthelyezéséről szóló tervezethez kapcsolódó átmeneti rendelkezés, de nem nevezhető az intézmény jövőjét érintő megállapodásnak.
A sajtótájékoztatón Meixner András nem tudott választ adni arra, hogy a 2009-től egyedüli oktatási formaként megmaradó gimnáziumi tanítás mellé milyen képzések kerülnek.
B. M. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hármas karambolhoz riasztották a...
- Szélvihar, jégeső csaphat le...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Késő éjszakáig küzdöttek a lángokkal...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Heves zivatarok veszélyére...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Kocsis Máté: lejárató kampány az...
- Jól szerepeltek a pécsi...